Китайська компартія боїться повторити долю СРСР

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

У Китаї не буде ніяких Горбачових. Про це пише East Asia Express, відзначаючи те, що Китай боїться власної Перебудови.

Майже через вісім років свого перебування на посаді генерального секретаря Комуністичної партії Китаю (КПК) Сі Цзіньпін, як і раніше не піддається простій класифікації.

Сі Цзіньпін, якого часто порівнюють з непередбачуваним і непостійним Мао Цзедуном, вважає першочерговим завданням внутрішню стабільність і політичну дисципліну.

Мабуть, найцікавішим аспектом діалектичного підходу Сі до внутрішніх і зовнішніх справ Китаю є його бачення еволюціонує ролі КПК. У той час як багато зовнішніх спостерігачів (і чимале число китайців) розглядають всюдисущу партійну державу як перешкоду для технологічних і глобальних устремлінь Китаю, Сі Цзіньпін розглядає партію як передумову для майбутнього Китаю.

Починаючи з самого початку свого правління, Сі почав намічати і реалізовувати свою програму агресивного партійного будівництва, системного підходу до зміцнення організаційної стійкості КПК на всіх рівнях. Партія тепер всюди або, як любить говорити Сі, «Уряд, армія, суспільство і школи, Північ, Південь, Схід і Захід – партія веде їх усіх».

Чому саме Сі взяв на себе цю задачу з такою терміновістю, а не попередні китайські лідери? З промов і творів Сі ясно, що він одержимий крахом Радянського Союзу.

Сі ясно бачив, що для того, щоб КПК уникла долі радянської комуністичної партії, їй необхідно зробити дві речі: почати системно усувати ідеологічні, інституційні та політичні недоліки КПК як організації і, що не менш важливо, створити політичний клімат, в якому жоден Горбачов – архітектор радянської загибелі в очах Сі – ніколи не буде допущений до влади.

Нагадаємо:

Поділитися в соц.мережах

Добавить комментарий