У Жидачеві буде вулиця імені Героя України Тараса Матвіїва

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

17 грудня відбулось громадське обговорення щодо перейменування вулиці  Маркіяна Шашкевича у місті Жидачеві на вулицю імені Героя України Тараса Матвіїва. Про це пише Львівська мануфактура новин.

Усі учасники обговорення підтримали таку пропозицію. Спочатку хотіли перейменувати частину вулиці, де розташовані усі ключові  установи, однак згодом вирішили присвоїти усій вулиці нову назву.

Тарас Матвіїв загинув 10 липня цього року,  рятуючи побратимів під час пожежі бліндажа внаслідок ворожого мінометного обстрілу позицій Об’єднаних сил поблизу населеного пункту Троїцьке на Луганщині. Президент України Володимир Зеленський посмертно присвоїв звання Героя України Тарасу Матвіїву з удостоєнням ордена «Золота Зірка».

«Ті, хто знав Тараса у житті та роботі, розуміють, наскільки величною людиною він був. Військові часто дивувались: чому він не хоче йти на підвищення, а він тримався свого взводу і на його прикладі показував, який порядок має бути в армії загалом. Це справді та людина, пам’ять про яку має бути увіковічнена», – розповідає LMN волонтер, громадський діяч та друг Тараса Матвіїва Володимир Гаврон.

Володимир Гаврон вірить, що згодом вулиць названих у пам’ять про Тараса та інших сучасних Героїв буде ще більше.

«Звичайно, про видатних постатей минулих століть теж мусимо пам’ятати. Але зараз маємо сучасних Героїв, які справді заслуговують на те, аби про них пам’ятали. Були, звичайно, люди, які копіювали у Вікіпедії кілька слів про те, яка велика постать Маркіян Шашкевич і як можна перейменувати цю вулицю і писали це у Фейсбуці, але далі це пішло, на громадські слухання вони не прийшли, тож віримо, що депутати на сесії підтримають рішення про перейменування», – зазначає Володимир Гаврон.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!

Поділитися в соц.мережах

Добавить комментарий