Франківське ОСББ завадило планам мерії щодо приватизації їх допоміжного приміщення

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку “Локомотив ІФ” через суд домоглося скасування планів щодо приватизації допоміжного приміщення, розташованого в їх багатоповерхівці. 

Про це йдеться в постанові Західного апеляційного господарського суду від 30 листопада 2020 року.

Як йдеться в документі, ще 28.01.2016 р. Івано-Франківська міська рада доповнила перелік об’єктів комунальної власності територіальної громади міста Івано-Франківська нежитловим приміщенням в будинку 170 по вул. Вовчинецькій.

Міська влада вважала приміщення сміттєсховища на першому поверсі загальною площею 38,6 кв. м своїм та зареєструвала його як нерухомість територіальної громади. Суд першої інстанції погодився з такою позицією і відмовився у клопотанні мешканців, які наполягали, що приміщення перебуває у спільній власності співвласників житлового будинку.

Тим часом міський Департамент комунальних ресурсів уклав договір купівлі-продажу зазначеного приміщення за 77 тис. грн.

Об’єднання співвласників подало апеляцію. І виграло її. Згідно постанови суду усі власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку є співвласниками на праві спільної сумісної власності спільного майна багатоквартирного будинку.

І лише приміщення, що з самого початку будувалися як такі, використання яких мало інше призначення (магазини, перукарні, офіси, поштові відділення тощо), залишаються тими, на які не поширюється правовий режим допоміжних приміщень.

Суд визнав рішення Івано-Франківської міської ради №31-3 від 28.01.2016 «Про оренду та безоплатне користування (позичку) об`єктів комунальної власності територіальної громади м. Івано-Франківська» в частині доповнення переліку об`єктів комунальної власності територіальної громади міста Івано-Франківська нежитловим приміщенням в будівлі за адресою Вовчинецька 170 незаконним та таким, що порушує права позивача.

З міської ради на користь ОСББ постановлено стягнути 1762 грн. відшкодування витрат по сплаті судового збору за подання позову та 2  643 грн. у відшкодування витрат по сплаті судового збору за подання апеляційної скарги.


Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram — найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Loading…

Поділитися в соц.мережах

Добавить комментарий