Щойно! В ЄС не стали мовчати – серйозно занепокоєні. Міністр визнав, стягнули туди, українці в шоці

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Євросоюз стурбований розміщенням в окупованому Росією Криму літаків і ракет, здатних нести ядерні боєприпаси, а також захопленням колишніх об’єктів зберігання ядерної зброї на півострові. Заяву ЄС було озвучено 17 грудня на засіданні постійної ради ОБСЄ.

“Ми серйозно занепокоєні переміщенням на територію України передових систем озброєння, включаючи літаки та ракети, здатні нести ядерні боєприпаси, зброї, боєприпасів та військовослужбовців, а також незаконним захопленням та встановленням Росією контролю над колишніми об’єктами зберігання ядерної зброї у Криму”, – підкреслили в ЄС.

Брюссель також засудив мілітаризацію Кримського півострова і присутність на півострові російських військ, “що суперечить національному суверенітету, політичної незалежності та територіальної цілісності України”.

“Ми шкодуємо з приводу нарощування сил та проведення російських військових навчань у Чорному та Азовському морях, що загрожує безпеці цього району та всього регіону ОБСЄ”, – указано в заяві.


Європейський союз закликав Росію “утриматися від незаконної військової діяльності у Криму, Чорному та Азовському морях”.

18 грудня про підготовку Росією до розміщення у Криму ядерної зброї заявив міністр оборони України Андрій Таран.

“Підготовка Росією до розміщення ядерної зброї у Криму становить серйозну небезпеку для всієї Європи та цивілізованого світу. Спроба РФ встановити домінування в Чорноморському басейні є великою загрозою економіці України, Туреччини та інших європейських країн”, – сказав міністр.

Росія окупувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна і більшість країн світу. Наразі між материковою Україною і Кримом діє контрольно-пропускний режим, а Київ де-факто не контролює півострова.

ДжерелоПоділитися в соц.мережах

Добавить комментарий