У Стрию діятиме мобільна група, яка реагуватиме на факти вчинення домашнього насильства

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Головне управління Нацполіції у Львівській області протягом двох днів (8-10 лютого) проводить тренінг для поліцейських щодо роботи мобільної групи реагування на факти домашнього насильства. Про це повідомляє пресслужба ЛОДА.

У 2020 році кількість звернень про домашнє насильство на Львівщині суттєво зросла. Тому почали активніше  координувати роботу в цьому напрямку. Зокрема, на теренах Львівщини реалізується комплексна програма корекційної роботи з людьми, які чинять насильство та схильні до агресивної поведінки.

Мобільна група у Стрию цілодобово реагуватиме на виклики, які стосуються домашнього насильства та обслуговуватиме територію Стрийського району.

За словами заступника начальника ГУ Нацполіції у Львівській області, капітана поліції Дмитра Міхальця, досвід мобільних груп боротьби з домашнім насильством у Львові показав, що поліцейські мають реальні важелі впливу на кривдників, але головне – потерпілі від насильства отримують реальну допомогу та підтримку.

«Ми, поліцейські, розглядаємо домашнє насильство як правопорушення, від якого страждають не лише потерпілі від кривдників, а кожен з нас, усе суспільство. Тож необхідність створення таких мобільних груп є своєрідним суспільним викликом», – зазначив Міхалець.

Основні напрями роботи мобільної групи:

  1. Своєчасно реагувати на факти вчинення домашнього насильства, приймати заяви від потерпілих;
  2. Вживати заходи для припинення насильства;
  3. Інформувати жертв про їхні права, про заходи та соціальні послуги, якими вони можуть скористатись;
  4. Виносити термінові заборонні приписи, складати адміністративні протоколи;
  5. Проводити профілактичну роботу з кривдниками.

Надалі планують створити такі групи у всіх містах Львівської області із населенням понад 50 000 осіб.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!

Поділитися в соц.мережах

Добавить комментарий