Днями СБУ повідомила, що слідчі Головного слідчого управління за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора завершили розслідування щодо очільників окупаційної адміністрації РФ на півострові. Однак Служба безпеки обмежилася розслідуванням дій колаборантів. І не приділила належної уваги злочинній бездіяльності колишнього військово-політичного керівництва України, зазначає воєнний експерт, співголова ГІ «Права справа» Дмитро Снєгирьов для СтопКор.Утім, на моє переконання, увага слідчих СБУ має бути прикута не лише до злочинної діяльності колаборантів і зрадників. Слідчим СБУ необхідно звернути увагу на злочинну бездіяльность представників вищого військово-політичного керівництва України. Яке фактично створило умови для анексії РФ українського Криму, – наголошує воєнний експерт Дмитро Снєгирьов.

Нагадаємо хронологію подій березня 2014 року.

5 березня 2014 року Шевченківський районний суд Києва виніс постанову про затримання спікера кримського парламенту Константинова та «прем’єр-міністра» автономії Сергія Аксьонова. Їх вимагали доставити в суд для обрання запобіжного заходу.


Показово, що Константинов, незважаючи на постанову Шевченківського суду та розслідування справи українськими правоохоронцями, летить у Москву. Повітряний коридор літака з кримською делегацією на чолі з Константиновим пролягав над територією України і забезпечувався українською стороною. Підняти в повітря винищувачі і посадити на український аеродром літак зі зрадниками – це справа суто технічна, – коментує Снєгирьов.

Незважаючи на те, що Шевченківський районний суд Києва виніс постанову про затримання Константинова, українські військові жодним чином не реагують.

Відповідно, тоді постає питання, що вже 7 березня 2014 року, доля українського Криму була вирішена не на користь України. І вирішував її не зрадник Константинов.

Він – лише декорація, персонаж який потрібен для протокольного фото. Тепер стає зрозумілою і позиція вищого військово-політичного керівництва  країни, яким треба було зберегти обличчя при поганій грі, – пояснює пан Дмитро.

Він також зазначив, що свого часу екс-начальник Генштабу і головнокомандувач Збройними силами України (2012-2014 рр.) генерал-полковник Володимир Замана заявив, що відмова ввести воєнний стан у Криму в лютому 2014 року було «стратегічною помилкою нової влади».

Я змушений був зібрати телефони командирів, найбільших частин, приїхати в Київ, і дати цей список мобільних телефонів пану Турчинову. Я сказав: «Товаришу головнокомандувач, хоч ви зателефонуйте, підтримайте людей!» По доповідях командирів, я знаю, що їм телефонував Турчинов і сказав триматися, а наказів чи розпоряджень ніяких не було, – поділився спогадами начальник Генерального штабу ЗСУ (2012–2014) Володимир Замана.

На думку генерал-полковника першопричина проблем України не в імперських амбіціях Путіна. Він всього лише стерв’ятник, який захопив те, що безгосподарно валялося.

Ніхто в офіційному Києві не збирався захищати Крим, нова влада з ранку до ночі портфелі ділила. Люди попіарилися на Майдані, прийшли до бюджетного корита, почали дерибан і бійку за міністерські пости.

В інтерв’ю «Лівому берегу» Олександр Турчинов заявляв, що давав письмовий наказ на застосування зброї, але ці документи просто знищили. Начебто намагався дарма виправдатись, але колишній начальник Генштабу мав, що відповісти:

У відповіді Генштабу ЗСУ адвокатам Володимира Замани йдеться про те, що накази виконувача обов’язків президента у 2014 році Турчинова не знищувалися. Тому Замана припускає, що жодних письмових наказів відкривати вогонь Турчинов не давав.

Мені здається, це фарс, там знищувати нічого. Там цих документів просто не було», – прокоментував начальник Генерального штабу ЗСУ (2012–2014) Володимир Замана. То що ж тоді, пан Турчинов, знову виправдання, аби приховати свої промахи: Замість того, щоб мобілізувати націю,  щоб направити силові структури на боротьбу проти російських провокацій, проти російської агресії, Зеленський і його команда скеровують силові структури на боротьбу з політичною опозицією, – наголосив Турчинов.

А як же тоді переконливі факти, пане Турчинов, що ви без зброї віддали Крим?

ДжерелоКопироватьAMP код

от admin

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *