Очільник Кремля Володимир Путін зробив заяву стосовно протестів в Казахстані. Він вважає, що використовувалися “майданні технології”.

Казахстан нібито зіткнувся із загрозою втрати своєї державності. Про це 10 січня повідомило ТАСС.

Ситуацію на території Казахстану російський політик назвав актом агресії. З його слів, “на це треба було реагувати без зволікання”. Він зазначив, що вже найближчим часом зусиллями загарбницьких підрозділів РФ ситуація щодо всього Казахстану буде стабілізована. Низка життєво важливих об’єктів повністю контролюється російськими окупаційними військами.

Путін упевнений, що влада Казахстану зробить все для налагодження нормальної роботи правоохоронних органів та економіки країни. Наразі все ж бої та сутички тривають у південних регіонах країни.

Як відомо, командувати російськими “миротворцями” у складі військ ОДКБ у Казахстані буде генерал Андрій Сердюков. Він очолював 2014-го операцію з окупації військами РФ Криму.

Зауважимо, у протестах, які з початку року охопили Казахстан і майже припинені на сьогодні, деякими експертами вбачається, якщо не рука, то вигода Кремля.

Аналітик, політтехнолог Олександр Кочетков підкреслює, що події в Казахстані починалися як стихійний протест громадян проти економічних рішень влади, які не влаштовували їх. Але практично відразу цей протест переріс у боротьбу двох кланів – колишнього президента Казахстану Нурсултана Назарбаєва та чинного Касима-Жомарта Токаєва, – передає портал “Коментарі”.

“Саме клановою сутичкою за владу пояснюється і застосування зброї, і організованість дій, і жорстокість з обох боків. Звісно, у процесі взяли активну участь мародери і кримінал. При цьому жодної структурованої опозиції там не виявилося. Судячи з усього, Назарбаєв недієздатний, оскільки він жодного разу не з’явився в ефірі і не підтримав своїх прихильників”, – акцентує аналітик.

За його словами, цим скористався Токаєв і звернувся по допомогу до президента Володимира Путіна. Токаєв закликав представників ОДКБ допомогти придушити протести – і до країни увійшли іноземні військові) – не більше, ніж ширма, вважає Олександр Кочетков.

“Протести жорстко придушені, прихильники Назарбаєва оголошені національними зрадниками, а Казахстан потрапляє до серйозної залежності від Кремля, – підкреслює експерт. – В Україні такий сценарій неможливий. У нас немає родових кланів, натомість є системна опозиція. А спроба влади залучити для своєї підтримки будь-які іноземні війська буде розцінена українцями як окупація та викличе збройний опір. При цьому тиск протестної вулиці на владу в Україні є одним із найдієвіших важелів для досягнення політичних змін у країні”.

КопироватьAMP код

от admin

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.