Сьогодні, 10 січня,  у Женеві пройшов останній раунд переговорів представників США та Росії,  про проведення яких раніше домовилися президенти обох країн. Женевська зустріч відкрила тиждень міжнародних переговорів Заходу та РФ про ультиматуми щодо «стратегічної стабільності» та нерозширення НАТО, які Москва висунула на тлі концентрації своїх військ біля кордонів України.

США навряд чи погодяться з вимогами Росії щодо недопущення розширення НАТО, про це повідомив “Апострофу”. Таку думку висловив експерт із питань зовнішньої та безпекової політики, дипломат Олександр Хара.

В принципі, росіяни знахабніли, інакше це не можна назвати. Ті вимоги, які вони висунули в оприлюднених двох угодах зі США та НАТО, є абсолютно неприйнятними. Зараз вони перед цими перемовинами, ще підвищили ставки й кажуть, що взагалі вони не збираються ні про що домовлятися, якщо не буде прийнято в цілому пакет. Якщо НАТО чи США не будуть розглядати “безпекові побоювання”, як це росіяни називають щодо так званої агресії НАТО, наближення до кордонів, втягування України та все інше, то у принципі нічого не вийде, – прогнозує він.

Експерт нагадав заяви з боку представників США про те, що вони не будуть вирішувати за когось питання щодо України, а також зменшувати свою присутність.

Максимум, про що можуть домовлятися американці із росіянами, – це поглиблення довіри, це контроль ризиків, це встановлення комунікацій, так званих червоних телефонів, щоб у випадку кризи можна було не доводити до незворотних якихось наслідків, – додав він.

17 грудня МЗС РФ оприлюднило проект договору між РФ та США про “гарантії безпеки” та проект угоди про заходи із забезпечення безпеки Росії та держав-членів НАТО. Зокрема, Росія пропонує НАТО відмовитися від прийняття України до Альянсу, а також “від будь-якої військової діяльності на території України”. Також РФ пропонує США не створювати військових баз на території країн колишнього СРСР і не приймати ці країни до НАТО.

КопироватьAMP код

от admin

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *