Президент України Володимир Зеленський закликав друзів у Сенаті США запровадити санкції проти “Північного потоку-2” (ПП-2), підтримавши закон про захист енергетичної безпеки Європи.

Чи готові США до такого кроку до гіпотетичного вторгнення РФ в Україну.

Всі заяви Зеленського та окремих американських сенаторів про необхідність нових санкцій – це частина такої собі гри Член Наглядової ради Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук не думає, що ПП-2 – та ключова точка, від якої відштовхуються у сьогоднішніх переговорах США та Росія.

“У Женеві сьогодні, а в Брюсселі та Відні протягом цього тижня обговорюватимуть питання НАТО, потенційних спроб РФ зібрати війська та напасти на Україну, як ми читаємо у деяких закордонних ЗМІ. Мені здається, це серйозно не варто розглядати. Гібридна війна не передбачає прямого нападу, – пояснює експерт.

– Ну а ПП-2 займає окрему позицію. Його обговорювати не будуть. Як не обговорюють у Мінському процесі, у Нормандському форматі, заточених під врегулювання ситуації на Донбасі, питання Криму”.

На думку Юрія Корольчука, наївно думати, ніби РФ треба кров із носа запустити швидше ПП-2, щоб заробити черговий умовний мільярд доларів.

“За рік “Північний потік-2” може прокачати до 20 млрд кубів. Навіть якби він запрацював із 1 січня, у першому кварталі прокачав би від сили 5 млрд. Це – ніщо на тлі глобальних питань, які вирішують зараз провідні світові держави.

Тож усі заяви Зеленського та окремих американських сенаторів про необхідність нових санкцій – це частина такої собі гри. Коли виступають відомі артисти, у них зазвичай хтось – на розігріві. Ось і тема ПП-2, яку періодично “підігрівають” в Україні та США – своєрідний “розігрів”, не більше.

Серйозно це питання лежить у площі завершення сертифікації, поступового запуску у роботу. Йдеться швидше про весну-літо цього року – з виходомПП-2 на планову роботу до кінця 2022 року”, – прогнозує Юрій Корольчук для видання “Коментарі”.

Сенатори, які виступають за відповідні санкції, швидше реалізовували антиросійську лінію, ніж були за Україну.

А всю історію навколо ПП-2 вже закінчено Співголова Фонду енергетичних стратегій Дмитро Марунич упевнений, що запропонований республіканцем Тедом Крузом законопроект щодо санкцій проти ПП-2, швидше за все, не буде підтриманий Сенатом.

“Уся історія із цим законопроектом – суто внутрішньоамериканська. Боротьба двох провідних партій США, – пояснює експерт для видання “Коментарі”.

– І багато в чому Україна тут є просто інструментом тиску республіканців на демократів. Сенатори, які виступають за відповідні санкції (Круз та низка інших), швидше реалізовували антиросійську лінію, ніж були за Україну. А всю історію навколо ПП-2 вже закінчено. Він побудований, проходить сертифікацію і, швидше за все, буде запущений протягом 2022 року. Ну, а те, що Зеленський продовжує антиросійську риторику, гадаю, пов’язано з тією лінією поведінки, яку обрали він та його Офіс. Тому іншого шляху в нього просто нема. Як і можливостей якось вплинути на запуск ПП-2 і не тільки на це. Було б раціональніше цю лінію змінити. Але я не уявляю, як це можна зробити зараз. І це сумно навіть не так для Зеленського, як для всього українського народу”.

Дмитро Марунич вважає, що санкції проти ПП-2 навряд чи буде затверджено.

“Адже це, – наголошує він, – призвело б до серйозного конфлікту не лише між США та РФ, а й між США та ФРН. Ми пам’ятаємо Меморандум, який підписали минулого літа американський президент Джо Байден і тоді ще канцлер Німеччини Ангела Меркель. У цьому документі зазначалося, що ПП-2 – факт, що фактично відбувся. І немає сенсу намагатися його зупинити. Саме в такому ключі бачили американський та німецький лідери ситуацію із ПП-2. До того ж, на тлі американсько-російських консультацій із глобальної безпеки, які зараз відбуваються у Женеві, контрпродуктивно було б дестабілізувати ситуацію новими санкціями. Адже надії на глобальне розрядження – присутні”, резюмує експерт.

КопироватьAMP код

от admin

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *