Після закінчення посту, 10 січня, з давніх часів була така традиція збиратися всією сім’єю за святковим столом і їсти страви з м’яса. У народі цей день прийнято було називати Різдвяний м’ясоїдом.

Предки дотримувалися не тільки посту, а й правильно поводилися. Так, вважається, що в цей день важливо говорити за столом тільки про правильні речі, пише “Сова“. Лаятися і з’ясовувати стосунки за столом категорично заборонено.

Якщо до вас повинні нагрянути гості 10 січня, то попередьте їх, що поріг будинку сьогодні потрібно переступати тільки правою ногою. Кажуть, що якщо переступити лівою ногою, то можна впустити в будинок нечисту силу.

Також правильно йти з дому. Робити це необхідно не поодинці, інакше весь рік ризикуєте бути самотніми. Але якщо раптом в гості ви прийшли одні, то коли будете йти, попросіть господаря, щоб він переступив з вами за поріг будинку.

Також люди вірили, що якщо в будинку є самотня дівчина, то вхідні двері не можна було тримати довго відкритими, щоб майбутнім чоловік не був гулящим. Також не тримали відкритими вікна, щоб в сім’ї не стався розлад.

Жінкам в цей день заборонено було працювати зі здобним тестом і опарою, інакше вважалося, що вона через це може посваритися з усіма домочадцями.

КопироватьAMP код

от admin

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *