“Відповідно до рішення Ради безпеки Казахстану, заснованому на всебічному аналізі правоохоронних і спеціальних служб, ситуація була кваліфікована як загроза тероризма і акт агресії. Події в Казахстані набули критичного характеру”, — заявив Токаєв.

Водночас Токаєв намагався переконати у тому, що учасники мітингів “планували захопити столицю”.

Він зазначив, що “ОДКБ показала свою потрібність як ефективна організація”.

У Казахстані від ОДКБ перебувають 2 030 осіб та 250 одиниць техніки, – вказав він.

Насамкінець Токаєв додав, що невдовзі представить світовій спільності “докази терористичної атаки”.

Найближчим часом масштабна операція завершиться, а разом із нею місія ОДКБ,– підсумував він.

2 січня розпочалися протести проти підвищення цін на газ, які охопили весь Казахстан. Втім, вимоги мітингувальників розширилися з часом, протестувальники бажають не лише відставки уряду, а й викорінення корупції. У ніч проти 5 січня протестувальники почали підпалювати поліцейські автомобілі, їм відповідали гумовими кулями.

5 січня президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв звернувся до ОДКБ за допомогою у придушенні антиурядових протестів у країні. ОДКБ погодилася направити війська до Казахстану. Російські військові 6 січня прибули до країни для виконання поставлених завдань.

7 січня президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв наказав силовикам без попередження відкривати вогонь на ураження проти протестувальників в межах антитерористичної операції, що проводиться по всій країні.

МВС Казахстану повідомляє про 7939 затриманих людей в результаті масових протестів.

КопироватьAMP код

от admin

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.