В Брюсселі сьогодні стартує Комісія Україна-НАТО. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг та віцепрем’єр-міністр України з питань європейської інтеграції Ольга Стефанішина дали спільну пресконференцію за результатами засідання комісії НАТО-Україна.На брифінгу Стефанішина заявила, що Росія намагається перевести розмову в інше русло, погрожуючи новою війною. Вона вважає, що обговорення “гарантій безпеки” мають розпочатися з виведення військ Росії.

За її словами, вимога Росії до союзників не є переговорною позицією. Агресор не тієї позиції, щоб ставити умови, доки російські танки не покинуть український кордон.


“Росія намагається нав’язати свій порядок денний замість того, щоб повернутися за стіл переговорів. Обговорення “гарантій безпеки” мають починатися з відведення військ від кордонів України”, – заявила вона.

Як повідомляв Столтенберг, сьогоднішнє засідання припадає на початок важливого тижня з питань безпеки.

За його словами, НАТО ніколи не піде на ультиматуми РФ не брати Україну до Альянсу – це може вирішувати тільки сама держава і країни-члени. Він підкреслив, що блок лишається відданим тому, що Україна має право на вступ.

Віцепремʼєрка зауважила важливість зустрічі представників НАТО з Україною до зустрічі з РФ, яка запланована на 12 січня.

Стефанішина назвала метою свого візиту внесення максимальної ясності щодо ситуації в Україні та на її кордонах включно з імплементацією Мінських угод і нормандського формату. Вона підкреслила, що гарантіями безпеки має бути відведення Росією своїх військ від наших кордонів.

“Неприйнятно, коли агресор висуває якісь вимоги, підкріплючи це танками. Це погроза новою війною без просування щодо мирного вирішення в мінському і нормандському форматі. Росія намагається навʼязати порядок денний замість повернення до перемовин. Обговорення гарантій безпеки має починатися з відведення військ від кордонів України”, – заявила віцепремʼєрка.

Нагадаємо, пропозицію провести засідання Комісії Україна-НАТО під час розмови з американським президентом Джо Байденом висловив Володимир Зеленський. Байден цю пропозицію підтримав.

10 січня відбуваються перемовини формату Росія-США в Женеві, в 12 січня – засідання Ради НАТО-Росія.

Метою перемовин є обговорення з Росією деескалації в Україні та кремлівських “гарантій безпеки” – ультиматуму не брати до НАТО ні Україну, ні інші держави на сході Європи.

НАТО цю вимогу відкидає, але готове до обговорення зменшення масштабів військових навчань і відмови від розміщення американських ракет в Україні.

ДжерелоКопироватьAMP код

от admin

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *