Глава офісу президента Андрій Єрмак заявив, що можливе нове вторгнення російських військ в Україну може стати «вердиктом» для Північноатлантичного альянсу.

Про це він сказав у коментарі британському телеканалу Channel 4.

«Якщо це станеться (РФ нападе на Україну), це буде вердиктом для НАТО і великою проблемою, тому що всі західні країни повинні будуть пояснити своїй громадськості, чому вони так довго говорили — і це сталося», — заявив Єрмак.

За його словами, новий напад РФ на Україну «буде кінцем будь-якої безпеки не лише в Європі, а й у всьому світі».

Глава ОПУ також підкреслив, що, якщо Україна вистоїть перед російською агресією — це буде перемогою всіх її західних партнерів, тоді як втрата нових територій стане «однією з найбільших поразок» країн Заходу. Також додав, що більше 90% населення України готові захищати власну територію.

Що можна сказати ще коротко про переговори США та Росії? Після їх закінчення з обох сторін було сказано багато, і якщо читати всі новини підряд, може бути складно розібратись, який результат є в сухому залишку. Обрали основні заяви і підсумки. Зазначає журналіст Остап Яриш на своїй сторінці у фейсбук.

Зустріч тривала майже 8 годин. США і Росія домовились продовжити діалог, а голова російської делегації Рябков сказав, що “є база для досягнення домовленостей”, і що “пошук балансу інтересів можливий”.

При цьому речниця Білого дому Джен Псакі попередила, що Росія може почати розповсюджувати дезінформацію і “заявляти про домовленості, яких не було”.

Згоди щодо нерозширення НАТО не досягли. Голова делегації США Венді Шерман підтвердила, що це не обговорюється. “Ми не дозволимо нікому закривати двері до членства в НАТО для інших країн”.

Водночас США сказали, що готові далі обговорити взаємне обмеження військових навчань у регіоні, а також розміщення ракет в Європі. Відведення військ США зі східних кордонів ЄС, про що писали деякі ЗМІ, не торкалися взагалі.

Російська делегація заявила, що Кремль не має намірів знову атакувати Україну, і що пересування військової техніки до кордонів це лише “маневри і навчання”. Шерман відповіла: “Вони можуть довести відсутність таких намірів через деескалацію і повернення своїх військ до казарм”.

Але цього у США наразі не бачать. Після переговорів ми запитали в речника Пентагону Джона Кірбі про готовність Росії до деескалації. Він відповів: “Можу сказати з впевненістю, що ми не бачимо жодного зменшення присутності російських військ довкола України. Вони зберігають значні сили на сході, півночі і півдні, і ми досі не бачили змін”.

В підсумку – добрих новин немає, але поганих новин, начебто, нема теж. Особливо зважаючи на те, що перед зустріччю обидві сторони казали, що дискусії можуть зайти в глухий кут.

США, як і обіцяли, не відступили від своїх ключових принципів і не обговорювали неприйнятні для себе вимоги. Росія заявляє про можливість говорити далі – але питання в тому, чи почне вона для цього відведення військ, як наполягають у Вашингтоні.

Нагадаю, це ще не кінець. Попереду ще дві важливі зустрічі – з НАТО (12 січня) і ОБСЄ (13 січня). Подивимось, які новини будуть звідти.

КопироватьAMP код

от admin

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *