Віцепрем’єр-міністерка України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанишина після спілкування з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом опублікувала твіт за підсумками переговорів, у якому розкритикувала вимоги Росії до НАТО, назвавши їх вимогами беззастережної капітуляції.

Пропозиції Росії – це вимога беззастережної капітуляції. Агресор не може диктувати правила демократичному світові. Ми покладаємось на єдність та завзятість союзників у захисті безпеки та стабільності в Європі, — написала Стефанішина.

У той же час Гострота проблеми вторгнення Росії до України знизилася, при цьому повністю Кремль від своїх намірів щодо розширення агресії не відмовився. Про в ефірі іномовлення України UA заявив аналітик Atlantic Council Пітер Дікінсон.

Свій висновок він робить, зокрема, на основі сьогоднішніх переговорів у Женеві першої заступниці держсекретаря США Венді Шерман та заступника керівника МЗС РФ Сергія Рябкова. Аналітик оцінив зустріч “досить позитивно”, оскільки грізна риторика Москви останніх місяців сьогодні набула більш дипломатичного характеру.

З того, що я бачив за переговорами, вони вже йшли без цього грізного характеру, який ми бачили та чули в останні кілька місяців з Москви, з боку Росії, щодо серйозності ситуації [щодо вторгнення до України]. Сьогодні ми чули зовсім іншу риторику – більш дипломатичну. Це досить позитивний показник, – сказав Дікінсон.

При цьому, на його думку, загроза розширення російської агресії проти України залишається.

Ми всі бачили оприлюднену інформацію з приводу російської військової підготовки до потенційного нападу на Україну. І, як кажуть, є багато інформації, яку навіть не опублікували, але яка є досить серйозною, щоб Америка звернулася до своїх європейських колег – Франції та Німеччини, насамперед – і попередила їх щодо серйозності ситуації, – додав аналітик.

Тому Дікінсон упевнений, що США та країни НАТО не підуть на вимоги Росії щодо виведення військових сил Альянсу зі Східної Європи.

Західний світ не погоджується з цим. І Росія має знати про це, й вона чудово розуміє, що це неможливо. Тоді навіщо вони висувають такі вимоги, якщо знають, що буде відмова? Є припущення, що, можливо, вони готуються до дій та шукають привід, щоб сказати: мовляв, ми спробували – не вийшло, тепер ми діятимемо. Це теж варіант, це також можливо. Можливо, це посил для внутрішньої аудиторії в Росії, щоб показати їм, що Кремль справді намагався про щось домовитися. Але багато західних фахівців припускають, що це тільки перші позиції “торгу”. Вони (представники Кремля, – ред.), як на ринку: ось спочатку просять за 100, за 200, думають, що їм запропонують за 50, і в зрештою вони зможуть зійтися на 75, – схарактеризував американський аналітик.

Кінцева мета Росії у цих “торгах”, на його думку, – отримати якийсь неофіційний договір, що Україна не потрапить до НАТО.

А те, що Росія заявляє з приводу [НАТОвської] зброї в Україні – не у сфері реальності. Тому що НАТО зараз навіть звичайну зброю не дає Україні. Вони за 8 років війни дали Україні зовсім трохи. І більше ніхто не очікував. Тому розмови щодо ракетних систем, які будуть встановлені за п’ять хвилин польоту до Москви – це вже зі сфери фантазії, – резюмував Дікінсон.

КопироватьAMP код

от admin

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *