Україні доведеться самій вистояти потенційну атаку з боку Росії. Проте під час паузи, коли тривають дипломатичні переговори, варто подумати про підтримку і від інших країн.

Таку думку в ефірі авторської програми Олени Трибушної “Перші особи” на 24 каналі висловив колишній посол України у США Валерій Чалий.

Чалий зауважив, що країні насамперед треба “вигрібати” самій. “Нікуди ми не подінемось. Вона (агресія – 24 канал) не буде повномасштабна”, – пояснив він та додав, що, наприклад, від США Україна потребує не тільки перемовин, а й зброї та зупинки “Північного потоку-2”.

Потрібно скористатись моментом для підсилення України та партнерства з іншими країнами. Це не тільки Штати,– відзначив експосол.

За його словами, в України недостатньо розвинутий діалог із Японією, Канадою, Румунією, Польщею, Туреччиною, а також Німеччиною. “Дуже сподіваюсь на зміни позиції Німеччини”, – наголосив Чалий.

Також варто зазначити, що згідно з листом 25 послів США, озброєння українці мають отримати не тоді, коли Росія вже вторгнеться у Київ, а негайно. Також проти Кремля можуть ввести жорсткі санкції.

Дії офіційного Вашингтону, зокрема численні переговори з Росією, підтверджують можливість такого розвитку подій. Про це розповів російський публіцист Андрій Піонтковський.

Однак, як зазначив Піонтковський, зараз триває боротьба між помічником президента США Джейком Саліваном і держсекретарем Ентоні Блінкеном.

Після розмови Байдена з Путіним, на брифінгу Саліван заявив, що якщо буде повномасштабне вторгнення, тоді США відреагують так:

по-перше, введуть “пекельні” санкції проти Росії;

по-друге, розпочнуть повномасштабну поставку озброєння.

Фактично, як пояснив Піонтковський, цим висловлюванням він заморозив поставку, яка вже розпочалась. Однак згідно з листом 25 послів США, озброєння українці мають отримати не тоді, коли Росія вже вторгнеться, а негайно.

Нагадаємо,у  Женеві 10 січня відбулась основна частина переговорів РФ і США щодо України та контролю над озброєннями. З якими позиціями до неї підходять сторони? Своїми думками в інтерв’ю порталу “Коментарі” поділилися експерти.

Політолог-американіст Владислав Фарапонов вважає, що американсько-російські переговори 10 січня навряд чи завершились проривом.

 “Співрозмовники (США представлятиме заступник держсекретаря Венді Шерман, Росію – заступник міністра закордонних справ Сергій Рябков) знають один одного дуже добре, у тому числі після зустрічі керівництва США та РФ у Женеві у червні 2021. З того часу розпочався регулярний діалог між Вашингтоном та Москвою за так званою стратегічною стабільністю. Певною мірою ці переговори лягають у канву цієї спільної теми”, – пояснює Владислав Фарапонов.

“На мій погляд, було б розумніше провести зустріч на рівні голів зовнішньополітичних відомств – між Ентоні Блінкеном із Сергієм Лавровим, а не на рівень нижчий, як сталось. Але так зустрілися їхні заступники – Шерман та Рябков – напевно, медійна увага вийшла не такою, якою могла б бути”, — стверджує експерт.

Ветеран зовнішньої розвідки, генерал-лейтенант Василь Богдан зазначає про очікувані наслідки від перемовин:

“Я б епіграфом до цього коментаря привів алегорію держсекретаря США Блінкена – про безневинного російського лиса і агресивний трансатлантичний курник. Йдеться про те, що Захід та США чудово розуміють, з ким мають справу. А після подій у Казахстані, куди було введено фактично російські війська під прикриттям ОДКБ (Організація договору про колективну безпеку – військово-політична міжнародна організація, до якої входять Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, Росія та Таджикистан) – остаточно зрозуміло, чого РФ хоче.

 А хоче вона повернутись у статус полюса сили. Спостерігаючи за тим, як розгортаються події у світі, Кремль зрозумів, що Росія слабшає, а Захід потихеньку консолідується. І Росія вирішила діяти на випередження, на кшталт радянських часів. Коли комуністичний режим намагався продукувати різні мирні ініціативи, будучи, по суті, агресивним. І роблячи все, щоб збільшити свої можливості та зменшити потужність НАТО”.

КопироватьAMP код

от admin

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *