На телеканалах олігарха Ріната Ахметова проблема не у тих, хто поширює російську пропаганду, а у тих, хто дає їм місце для платформи. Це точка тиску. Таку думку в авторській програмі Олени Трибушної “Перші особи” на 24 каналі висловив голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін. За його словами, якщо, до прикладу, не буде ведучої Наталі Влащенко, то на її місці все одно опиниться хтось інший.

На думку Шабуніна, точкою впливу є саме Ахметов, який кредитується на Заході. Тобто олігарх позичає гроші для бізнесу не в Росії, а на Заході.

Він (Ахметов ) прив’язаний до західного світу. Купує найдорожчу квартиру у Лондоні. Не в Москві. Скуповує особняки навколо женевського озера, а не в Новгороді, – наголосив він.

Очільник Центру протидії корупції відзначив, що для олігарха потрібно максимально підвищити ціну за те, що він дає “чорним ротам” свій телеканал як платформу. Ахметов руйнує цим країну.

Спрямовуємо сили на те, щоб присутність наративів росіян на каналах Ахметова йому максимально дорого коштувала. Треба зробити так, щоб він перестав. Це ціль Центру протидії корупції, – підкреслив Шабунін.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що Аналітики громадської організації “Центр протидії корупції” провели дослідження і з’ясували, що на телеканалі “Україна 24”, що належить бізнес-структурам Ріната Ахметова, поширюють тези російської пропаганди. Про це йшла мова у статті ЦПК опублікованій на сайті Atlantic Council, що містить аналіз токшоу “Хард з Влащенко”.

“У ході аналізу випусків улітку дослідники ЦПК підрахували, що антизахідні наративи озвучували принаймні один раз в 30 з 40 випусків токшоу.

Багато з головних тем випусків “Харду з Влащенко” влітку 2021 року ретельно повторювали поширені наративи кремлівської пропаганди. Теза про зовнішнє управління Україною звучала в 11 випусках, тоді як теза про ймовірну експлуатацію українських ресурсів Заходом озвучували в 6 випусках. Крім того, гості й ведуча шоу атакували антикорупційні органи, Національний банк України, наглядові ради державних компаній, а також озвучували тези з теорій змови про всемогутній вплив фінансиста Джорджа Сороса”.

На думку аналітиків ЦПК, редакційна політика телеканалу навмисно запрошувала спікерів та гостей, які відомі своєю скептичною позицією стосовно євроатлантичного курсу України та партнерства із західними демократіями. Зокрема, колишнього народного депутата Євгенія Мураєва та олігарха Вадима Новинського. У ЦПК вважають, що антизахідну пропаганду в Україну озвучують на користь олігархам, яким не вигідні антикорупційні та демократичні реформи.

У свою чергу Директорка громадської організації «Детектор медіа» Галина Петренко сказала, що поєднання зовнішніх (російських) факторів та внутрішньо-політичних (медіавійна президента Володимира Зеленського та олігарха Ріната Ахметова) можуть зійтися в ідеальний шторм і створити небезпечну ситуацію для України.

Я сумніваюся в реальності російської військової загрози. Але, якщо ми матимемо глибоку політичну та суспільну кризу “всіх проти всіх”, то може виникнути ситуація, коли спокуса для росіян буде вищою за “голос раціо”, — додав Олександр Данилюк.

У свою чергу сам Рінат Ахметов раніше заявляв наступне: “На інформаційну політику каналів я не впливаю. Але для мене важливо, щоб у моїх медіа дотримувалися найкращих світових стандартів журналістики, чесної конкуренції та принципів свободи слова”, – сказав підприємець.

Також Рінат Ахметов спростував домисли, що Офіс президента нібито намагався домовитись про контроль над інформаційною політикою каналу “Україна 24”: “Це неможливо. На моїх каналах цензури не буде”.

Тоді все-таки цікаво зазначити, що риторика телеканалу різко змінилась після того, як Президент Зеленський подав до Верховної Ради як невідкладний законопроєкт про деолігархізацію. Ключова роль у боротьбі з олігархами відводиться підконтрольній президенту РНБО. Також одразу впадає в око увага проєкту закону до впливу олігархів на ЗМІ. Що і не дивно, спостерігаючи за їх впливом.

У тексті є багато визначень, пов’язаних із різними засобами масової інформації – телебаченням, друкованими та інтернет-виданнями, а також про те, кому вони можуть належати. Для того що такого не сталося, він намагається обмежити вплив олігархів на політику та вибори, який їм дають підконтрольні ЗМІ.

КопироватьAMP код

от admin

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *