Петро Порошенко, якого наприкінці грудня звинуватили у державній зраді, одразу ж скористався послугами досвідчених юристів. За роботу колишній лідер України заплатив їм понад 10 мільйонів гривень.

Про це свідчать дані його оновленої декларації за 2021 рік. У ній мовиться, що оплата юридичних послуг здійснювалася в Україні.

У декларації йдеться, що 29 грудня 2021 року Порошенко оплатив юридичні послуги у розмірі 10,9 мільйона.

Сума більш ніж вражаюча.

Навіть у порівнянні з іншими юридичними справами Петра Олексійовича, адже згідно з декларацією за 2020 рік, Петро Порошенко витратив понад 30 мільйонів гривень на юридичні послуги для захисту у понад 50 кримінальних справах. А тут одна майже в 11 мільйонів вийшла.

У зв’язку з чим можемо сказати про те, що Порошенко кинув значні резерви на стратегію свого захисту, однак зважаючи на кількість доказів проти олігарха втікача шанси на перемогу не великі.

Адже державне бюро розслідувань і СБУ ще 20 грудня оголосили, що Петра Порошенка підозрюють у державній зраді через постачання вугілля на українські ТЕЦ з тимчасово окупованих територій. За версією слідства, у 2014 – 2015 роках Порошенко блокував поставлення вугілля з Південно-Африканської Республіки та на вимогу Росії уклав угоду з бойовиками.

Як розповів начальника Головного слідчого управління СБУ Андрій Швець, впровадження розпочинали розслідувати співробітники Служби безпеки України, однак згодом його передали у ДБР. За словами Швеця, трьом особам раніше вже повідомили про підозру, а 20 грудня підозру отримав і нардеп та п’ятий президент України Петро Порошенко.

“Хочу сказати, що це була системна робота. Але вона ще не завершена. Кримінальне провадження розслідується. Ми інформуватимемо про подальші деталі”, – сказав начальник Головного слідчого управління СБУ.

Начальник слідчого управління Головного слідчого управління СБУ Анатолій Буліч зазначив, що СБУ та ДБР зібрали достатньо доказів, які стали підставою для повідомлення про підозру Петру Порошенку. Екслідера України звинувачують у:

держзраді;
сприянні діяльності терористичних організацій.
Порошенка підозрюють у тому, що він у 2014 – 2015 роках, перебуваючи на посаді президента України, використовував свої повноваження вжив незаконні заходи до розірвання наявних торгівельних зв’язків України на постачання вкрай необхідного тоді вугілля з Південно-Африканської республіки.

Одночасно з цим на вимогу Росії він підписав контракт на постачання вугілля в Україну з непідконтрольних територій. У СБУ наголосили, що у такий спосіб Порошенко поставив Україну в енергетичну залежність від представників Росії. Служба безпеки вбачає у цих діях ознаки підривної діяльності суверенітету України.

“Окрім цього, після укладених контрактів підозрюваний та інші співучасники здійснили матеріальне сприяння діяльності терористичних організацій на суму понад 200 мільйонів гривень”, – додав Анатолій Буліч.

Також у цій справ спільником Порошенка фігурує один з лідерів ОПЗЖ та кум Володимира Путіна Віктор Медведчук, який перебуває під домашнім арештом.

До того ж Печерський районний суд Києва вже ухвалив рішення, яким арештував майно Порошенка. Повний текст ухвали суду обіцяють оприлюднити 14 січня.

КопироватьAMP код

от admin

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.