Науковці Національного заповідника «Давній Галич» проведуть дослідження і відкриють підземелля Галицького замку.

Про це Укрінформу розповів в. о. генерального директора Національного заповідника «Давній Галич» Володимир Олійник.

«Навесні ми будемо досліджувати і розкривати підземелля Галицького замку. Це завше приваблює туристів. Ми хочемо максимально відкрити для людей найцікавіші локації і сторінки історії, які пов’язані зі славою Галича. Тому хочемо відкрити, дослідити і музеїфікувати підземелля», – зазначив Олійник.

Реклама

Він зауважив, що нині науковці мають сканування підземних ходів та сховищ Галицького замку. Їх свого часу провели вчені Національного технічного університету нафти і газу. Втім, ці дослідження потребують оновлення. Тож в обласній програмі до відзначення 1125-річя від часу першої згадки про Галич вже передбачили на ці роботи необхідні кошти.

— Advertisement —Видалення волосся лазером у Івано-Франківську. Лазерна епіляція у FineLineR

Водночас, за словами Володимира Олійника, для відкриття підземелля Галицького замку залучать ще кошти партнерів Національного заповідника «Давній Галич», з метою підвищити туристичну привабливість Галича.

У Галичі започаткували ініціативу «Мільйон туристів у Галичі» для покращення туристичної інфраструктури та збільшення надходжень до бюджетів усіх рівнів.   

Відомо, що ремонтно-реставраційні роботи Галицького замку, де передбачено облаштувати оглядовий майданчик, кафе та конференц-залу, увійшли до президентського проєкту «Велике будівництво».

1125-річчя від часу першої згадки про Галич відзначатимуть у 2023 році.

Довідково. Галицький замок, або Старостинський замок — один із центрів середньовічної Галицько-Волинської держави, він височіє на Замковій, або Галич-горі, висота якої – до 340 м. Галицький замок споруджено в середині XIV ст. Однак його попередника вперше згадують 1119 р. як укріплену цитадель. Археологи вважають, що спочатку це була дерев’яна споруда, яка згодом переросла у міцний замок галицьких князів (XII–XIV ст.).

Нині архіви з Галицького замку зберігають у Львові.

Реклама
КопироватьAMP код

от admin

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.