Демократи Сенату США в середу оприлюднять новий законопроєкт щодо пакета санкцій, який передбачає заходи проти президента Росії Владіміра Путіна, якщо він вторгнеться в Україну.

Про це пише The Washington Times.

Законопроєкт передбачає широкі санкції проти вищих російських військових та урядовців, включаючи Путіна та інших лідерів, а також ключових банківських установ, якщо Москва розпочне військові дії проти України.

Санкції також будуть орієнтовані на компанії в Росії, які пропонують безпечні системи обміну повідомленнями, такі як SWIFT, які банки використовують для обміну ключовою інформацією з іншими фінансовими установами.

Документ також включає положення, що допоможуть зміцнити безпеку України. Називаючи “Північний потік – 2” “інструментом зловмисного впливу Російської Федерації”, законодавство закликає Сполучені Штати “розглянути всі доступні та належні заходи”, щоб газопровід не запрацював.

Глава сенатського комітету з міжнародних відносин Роберт Менендес заявив, що покарання, викладені в його законопроєкті, “абсолютно ясно дають зрозуміти, що Сенат США не буде бездіяльним, коли Кремль загрожує повторним вторгненням в Україну”.

Менендес сказав, що закон надсилає Росії чіткий сигнал: “Путіну не потрібно обвалювати всю свою економіку і йому не потрібно жертвувати життям свого народу марною спробою перемалювати карту Європи”. Окрім того, досі залишається перспектива ініціативи НАТО+, стосовно якої експерт Олег Постернак пояснив:

“Причина появи ідеї НАТО+ — це російський ультиматум. Якщо раніше Захід не допускав цю угоду щодо України, але залишав поле для компромісу. Тепер Захід показує свою позицію на зло Росії. Ця ініціатива мінімізує бюрократичні можливості для постачання Україні летальної зброї”, — пояснив політтехнолог.

У цей же час РФ оголосила НАТО нові вимоги та вперше підтвердила можливість війни з Україною.

Путін вимагає припинити ПОВНІСТЮ поставки Україні зброї та військової техніки, вивести з України усіх інструкторів та радників, змусити Україну виконати так звані «Мінські угоди» (написані Путіним та підписані Порошенком) без змін, а також відмовитись від планів приєднати Україну до ЄС і НАТО.

Заступник голови Міністерства закордонних справ Росії Олександр Грушко провів брифінг за результатами переговорів у Брюсселі, під час якого було порушено питання деескалації напруги навколо України. Під час брифінгу, який транслювали в прямому ефірі, Грушко заявив, що дипломатичне вирішення українського питання можливе лише за дотримання двох умов.

За його словами, першою умовою є неухильне дотримання Києвом Мінських угод.

“Деескалація можлива. Насамперед потрібно примусити владу в Києві до повного та безумовного виконання Мінських угод, які є частиною міжнародного права. Будуть Мінські угоди виконані — не буде жодної загрози ні безпеці України, ні її територіальній цілісності”, — заявив Грушко.

Друга умова – припинення військового сприяння НАТО Україні. Дипломат зазначив, що в контексті Мінських домовленостей країни НАТО мають відкликати з України військових інструкторів, інспекторів, офіцерів і солдатів. І головне – припинити постачання озброєння.

Грушко також наголосив, що іншого шляху для врегулювання ситуації навколо України не існує.

“Ми продовжуватимемо твердо добиватися від усіх наших партнерів, включаючи тих, які є учасниками НАТО, дотримуватися цих міжнародних домовленостей”, — резюмував Грушко.

Звичайно, ці абсурдні вимогу відкинуть, як і попередні. Вчора Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що держави Альянсу відмовили Росії у задоволенні її вимог, які стосуються нерозширення НАТО та присутності військ блоку на його східному фланзі. Про це Столтенберг заявив після засідання Ради Росія-НАТО в Брюсселі у середу.

За його словами, Росія на зустрічі підняла пропозиції, які вона опублікувала в грудні, стосовно її безпекових ультиматумів.

“Вони включають вимоги не приймати жодних нових членів до НАТО і вивести сили з територій східних союзників. Союзники, зі свого боку, підтвердили свою політику відчинених дверей і право кожної держави обирати власні безпекові домовленості”, – заявив Єнс Столтенберг.

За його словами, союзники підтвердили, що вони не дозволять позбавити їх можливості захищати та обороняти один одного, зокрема це стосується присутності військ НАТО у східній частині Альянсу.

КопироватьAMP код

от admin

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.