Нарощування сил на кордоні – це елемент якоїсь  геополітичної гри  вважає український політик, секретар РНБО Олексій Данілов.

– Предмет в тому, що грає весь світ. Навіть несподіваний короткочасний візит Путіна в Індію, коли він туди полетів на військову базу о 17.49, а вже через 4 години звідти відправився назад. Все це елементи мозаїки. 

Світ рухливий, а на сьогоднішній день він рухається дуже швидко. Зараз політичні процеси в Сполучених Штатах, політичні процеси у Китаї, у Німеччині, у Франції віддзеркалюється на всі ці процеси, тому що політика в демократичних країнах набагато складніша, ніж в авторитарних. В авторитарних там все просто.

Якщо конкретніше, то зараз відбувається ревізія та зміна світового укладу, що був сформований після Другої Світової війни. Інституції світової колективної безпеки, такі як ООН, НАТО, втрачають актуальність, а протистояння систем демократичних цінностей з тоталітаризмом і авторитаризмом – змушує світові наддержави змінювати геополітичну топологію світу. 

Секретар РНБО заявив, що описати цю гру складно, тому що зараз йде великий процес і він не хоче наробити шкоди. Єдине, що він може сказати це те, що без нас хтось вирішує нашу долю, і це глибока помилка.

Про нас можна говорити тільки з нами. Цьому процесу акцепт має дати суспільство. Якщо суспільство не дасть акцепт на вирішення питання на території Донецької, Луганської області, ніякі перемовини – неможливі. 

Наше бажання – закінчити війну, але не за наш рахунок. Тому що якщо це буде за наш рахунок, ще раз наголошую, суспільство цього не прийме. Але я не думаю, що це питання сьогодні у Путіна на першому місці стоїть. 

Якісь провокаційні речі, якісь локальні речі, вони можуть робити. Ми максимально готуємося до цих речей. 

Але на сьогоднішній день кожного дня триває кібервійна. Ми зараз тут з вами сидимо, а кібервійна триває, при чому вона триває по всьому світі. Вони весь світ мають бажання хитати, тому що це набагато гірше, ніж ядерна зброя. 

Ядерну зброю ви побачите, ви її відчуєте, а наслідки кібервійни – зрозумієте лише за якийсь час. 

Плюс енергетична війна, при чому вона триває не тільки на нашій території, ми так само в складній ситуації, як і Європа. Уявляєте собі, при вартості 2 тис доларів на газ, яка має бути вартість виробництва? 

А ще є інфляційні гроші. Гроші, які дуже багато країн надрукувало для того, щоб видати їх на допомогу. Вони давлять на економіку, немає чим підкріплювати. І на сьогоднішній день та сама інфляція в Сполучених Штатах –  за рахунок ковідних грошей. І вона дуже серйозна. 

Данілов також вважає, що президент РФ Володимир Путін має глобальний план щодо України.

Він  хоче відновити радянську імперію, що без України неможливо.

– Який план у Путіна? Він доволі простий, ми про це публічно кажемо – це знищення нас як держави. Зараз підходить час, коли вони прийняли рішення, що треба українське питання вже вирішувати, – наголосив він.

За його словами, передусім президент РФ прагне внутрішньої дестабілізації в нашій країні, “щоб зробити свою чорну справу”.

– Глобально, у Путіна є план з реконструкції радянської імперії, а без участі України жодної імперії не відбудеться, тобто вона може бути, але карликова. Але перш ніж зазіхати на чужий город, Росії треба розібратися із власними величезними проблемами і викликами, – вважає Данілов.

КопироватьAMP код

от admin

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *