Закон про деолігархізацію запрацює в травні. Ні точної кількості, ні імен осіб, які потраплять до реєстру олігархів, секретар РНБО Олексій Данілов не назвав.

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов повідомив в інтерв’ю виданню “Українська правда”, опублікованому в четвер, 13 січня, що РНБО перевіряє більше десятка людей на предмет того, чи підпадають вони під критерії олігарха, визначені законом.

Раніше Данілов публічно казав, що до олігархічного середовища можна віднести 13 громадян. Зараз він уточнив, що говорив про них, як про кандидатів, які можуть бути внесеними до реєстру олігархів, якщо перевірка покаже, що вони відповідають визначеним законом критеріям.

“Цифра 13 мені зрозуміла, ви мене за язик не злапаєте, я вам можу розказати: їх набагато більше”, – сказав він.

Точної кількості Данілов називати не став, як і конкретних прізвищ. “Для того, аби дати остаточне тлумачення, треба пройти перевірку. Там є критерії, визначені законодавством. Ми на сьогоднішній день попередньо відпрацьовуємо це питання. І я не можу сказати, що буде в результаті”, – сказав він.

На запитання про те, чи потраплять до реєстру олігархів Ігор Коломойський та Рінат Ахметов, секретар РНБО відповів, що “якщо людина буде підпадати під три критерії – то так”.

Данілова також запитали про те, чи вивчає РНБО можливість запровадження санкцій щодо п’ятого президента України Петра Порошенка, якому оголосили підозру в державній зраді. Він відповів, що наразі подібне подання до РНБО не надходило.

“Якщо буде подання, ми будемо його вивчати”, – сказав Данілов.

“Ми не працюємо з емоціями. Ми не працюємо з усіма документами, які є в ДБР, НАБУ, десь ще в інших органах. Ми працюємо з тими документами, які офіційно заходять в апарат Ради національної безпеки і оборони, вони відпрацьовуються у відповідний спосіб, Президент приймає рішення скликати Раду на такий-то день, на такий-то час, ми доповідаємо. Всі отримують документи”, – зазначив Данілов, додавши, що на момент запису інтерв’ю до апарату РНБО не надходили згадані документи.

Секретар Радбезу також зауважив, що всі члени РНБО вчасно отримують документи, які виносяться на розгляд, та дуже прискіпливо готуються до голосувань. Зокрема, дуже уважно документи вивчають міністр оборони Олексій Резніков, генпрокурор Ірина Венедіктова та віцепрем’єр з євроінтеграції Ольга Стефанішина, зазначив Данілов.

Він також звернув увагу, що всі документи надходять в РНБО від правоохоронних органів під грифом «таємно», щоб не було витоку інформації.

Як відомо, закон визначає олігархами осіб, які є учасниками політичного життя, мають значний вплив на ЗМІ, мають монополію на національному ринку і володіють активами, що перевищують один мільйон прожиткових мінімумів (близько 83 мільйонів доларів США).

Також закон передбачає створення реєстру олігархів. Підставою для внесення має бути рішення РНБО. Включеним до реєстру особам буде заборонено здійснювати внески на підтримку політичних партій чи брати участь в процесі приватизації великих об’єктів.

Нагадаємо, Володимир Зеленський підписав закон 5 листопада 2021 року, втім основні його норми будуть введені у дію в травні. Передбачається, що документ втратить чинність через 10 років з дня його введення в дію.

30 грудня 2021 року Данілов заявив, що члени РНБО підтримають рішення про застосування персональних санкцій щодо експрезидента, лідера партії «Європейська солідарність», народного депутата Петра Порошенка, якщо відповідні подання надійдуть до Апарату РНБО.

КопироватьAMP код

от admin

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *