Президент України Володимир Зеленський на останньому засіданні РНБО доручив відпрацювати механізм, що дозволяє розширити обмеження для олігархів за кордоном.

Про це розповів міністр юстиції України Денис Малюська.

За його словами, 30 грудня Зеленський доручив РНБО відпрацювати механізм взаємодії з міжнародними та іноземними партнерами для того, щоб статус олігарха і пов’язані з ним обмеження не залишалися виключно в межах країни.

“Щоб наші партнери також реагували, також встановлювали додаткові контролі щодо активів і діяльності таких осіб за кордоном”, – заявив Малюська.

Він зазначив, що статус олігарха автоматично призведе до перешкод для таких осіб ведення бізнесу за кордоном.

“Але ми хотіли б, щоб це було також нормативно врегульовано, а не лише на процедурах комплаєнсу західних бізнес-компанійй”, – сказав він.

Щоправда, понад третина українців, згідно з соціологічними опитуваннями, вважають закон про олігархів популізмом.

“Опитування громадської думки влітку показали, що понад третина українців вважають, що “антиолігархічний” закон має напівмістичні цілі”, – йдеться у статті американського видання.

І лише близько 20% населення бачать у законі позитивні моменти.

“Аналітики вважають, що президент, популярність якого різко впала з того часу, як два роки тому він здобув перемогу на президентських виборах в Україні, цілком може розіграти популістську гру. Але він ризикує уявити Україну дезорганізованою в очах міжнародної спільноти, яка розглядає питання про допомогу країні для протидії ескалації конфлікту з Росією”, – йдеться у англомовній статті.

Нагадаємо, закон про олігархів прийнятий 23 вересня, підписаний 5 листопада. Він перебуває на перевірці у Венеціанській комісії через підозри в порушенні ним положень про права людини. Висновок комісії очікується в середині січня 2022 року.

Раніше секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов заявив, що перших олігархів внесуть до реєстру навесні. Засідання РНБО з цього питання може відбутись наприкінці травня.

“20-21 травня буде (засідання – ред.) РНБО, де перших олігархів визначать”, – сказав Данілов.

Згідно з остаточною редакцією визначення олігархів – це прерогатива РНБО, яку очолює президент України. Бізнесмени, які потрапили до реєстру олігархів, будуть зобов’язані подавати електронну декларацію нарівні з чиновниками.

У інтерв’ю керівник Офісу президента Андрій Єрмак сказав, що закон не спрямований проти конкретних людей, але олігархів у країні “точно більше, ніж ті цифри, які озвучувалися”. Чим, на його думку, загрожує їм вже прийнятий документ?

“Загроза тільки ментальна. Їм потрібно буде жити не так, як звикли. Ніхто з них нічого не втрачає, ніхто з них не стає біднішим. Просто потрібно буде жити за новими правилами… У всіх з них є можливість у цей реєстр не потрапити. Будь-які додаткові перевірки будуть засновані тільки на наявності дуже серйозної інформації”, – зазначив глава ОП.

КопироватьAMP код

от admin

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *