США та країни Європи повинні діяти на випередження та вже зараз вводити санкції проти Росії, посилювати союзників по НАТО та збільшувати допомогу Україні, а вже після цього продовжувати діалог із Кремлем.

Про це експосол США при НАТО, колишній спецпредставник США по Україні Курт Волкер розповів в інтерв’ю «Укрінформу»:

«Зараз настав час для посилення підтримки України, проведення навчань, забезпечення обладнанням. Саме зараз час вводити санкції, допоки Росія не відведе свої війська. Ми повинні застосувати все це сьогодні, а не чекати, поки Росія вторгнеться, а потім робити це постфактум», – зауважив колишній високопоставлений дипломат.

За його оцінкою, Путін цинічно використовує дипломатичний процес для власного підступного задуму, щоб отримати від Заходу формальну відмову ультимативним вимогам Кремля на адресу НАТО й США.

«І тоді він (Путін – ред.) може використати цю відмову як привід, мовляв, оскільки інтереси Росії у сфері безпеки були проігноровані, у нас немає вибору, тож ми маємо брати все у свої руки», – зазначив Волкер.

«Вони (росіяни – ред.) хочуть мати можливість провести військову операцію на мерзлій землі й завершити її до того, як земля відтане. Таким чином, у них є вікно, в якому вони можуть діяти, робити те, що збираються робити, а потім мати можливість вести переговори».

Волкер зазначив, що закликає США і НАТО діяти на випередження:

«Я маю такі очікування, і через це я закликаю США й НАТО зробити кроки на випередження. Наразі настав час для посилення підтримки України, проведення навчань, забезпечення обладнанням. Саме зараз час вводити санкції, допоки Росія не відведе свої війська. Ми повинні вжити все це сьогодні, а не чекати, поки Росія вторгнеться, а потім робити це постфактум. Ми хочемо запобігти — ми повинні мати таке бажання — запобігти новому вторгненню, а не чекати, поки це станеться».

Волкер зазначив, що нинішня адміністрація США розуміє необхідність діяти набагато швидше, ніж у 2014 та 2015 роках.

«Тож, схоже, вони підготували ґрунт для швидкого застосування дуже жорстких санкцій. Вони також заявили, що посилять військову присутність у країнах НАТО у Східній Європі та збільшать допомогу Україні у сфері безпеки. Отже, вони заявили всі ці речі, і я думаю, вони сприймають це як зобов’язання. Єдине, я би закликав їх зробити це прямо зараз, не чекати»,- підкреслив Волкер.

Нагадаємо, 10 січня у Женеві завершилися перемовини між США та РФ, присвячені питанням «гарантій безпеки».

Напередодні перемовин із Росією посадовці в США висловили готовність внести зміни у майбутні рішення щодо стратегічних позицій США в Європі, але водночас пригрозили РФ наджорсткими санкціями у разі вторгнення в Україну.

КопироватьAMP код

от admin

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *