Після десятирічної перерви створений в Україні супутник “Січ-2-30” готовий до польоту на орбіту Землі. У четвер, 13 січня, ракетоносій Falcon 9 стартував з українським супутником на борту.

Запуск відбувся з бази Космічних сил США на мисі Канаверал. Пряму трансляцію запуску можна переглянути на YouTube, – пише Оbozrevatel.

Місія Transporter 3, в межах якої відбувся запуск, це спеціальний спільний політ на сонячно-синхронну орбіту з десятками невеликих мікросупутників та наносупутників для комерційних та державних замовників. А двоступінчаста ракета Falcon 9 була розроблена та виготовлена компанією SpaceX для надійної та безпечної доставки супутників та космічного корабля Dragon на орбіту.

SpaceХ запустила у космос український супутник

Згідно з протоколом, нідерландська компанія ISILAUNCH відповідала за інтеграцію сьогоднішньої місії, а SpaceX – виступала провайдером пускових послуг.

SpaceХ запустила у космос український супутник

Повідомлялося, що погодні умови для запуску Falcon 9 Transporter-3 будуть на 70% сприятливими у четвер та на 90% сприятливими для резервного вікна у п’ятницю.

Місія Transporter-3 стане першим по-справжньому полярним запуском SpaceX із Флориди з того часу, як Falcon 9 запустила Transporter-2 майже ідентичною траєкторією в червні 2021 року.

Ракета пролетить біля узбережжя Флориди протягом кілька хвилин після старту. За кілька хвилин розгінний блок Falcon 9 пролетить над центральною Кубою. Після цього обтічник Falcon 9 приводниться приблизно за 50 миль від узбережжя острова, де корабель SpaceX виловить обидві його половинки з океану для повторного використання.

Супутник “Січ-2-30” розроблявся в межах Національної космічної програми України. 6 грудня виготовлений у Дніпрі в рамках Національної космічної програми України супутник “Січ-2-30” був відправлений до США. Як зазначив голова Державного космічного агентства Володимир Тафтай, усі параметри супутника відповідають технічним вимогам. Він призначений для забезпечення цивільних потреб нашої країни – отримання цифрових зображень поверхні Землі у видимому та інфрачервоному діапазонах.

Додавайте «Україна Неймовірна» у свої джерела Google Новини
КопироватьAMP код

от admin

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *