Візит планувався певний час з нагоди 30-річчя встановлення дипломатичних відносин між двома країнами.

Під час зустрічі передбачається обговорити весь комплекс двосторонніх, регіональних та міжнародних питань, насамперед нинішню ескалацію на кордоні з Росією.

За його словами, поїздка проходить у певному політичному контексті, і можливий прогрес переговорів “Нормандської четвірки” також обговорюватиметься на зустрічах.

Водночас, виступаючи у Бресті, Бербок послабила надію на якнайшвидше вирішення проблеми після серії переговорів між Заходом та Росією цього тижня.

Вона нагадала, що переговорів з РФ на Раді Росія-НАТО не було протягом двох років, тому вона вважає, що ніхто сідав за стіл переговорів, очікуючи на рішення протягом кількох годин.

“Для дипломатії в умовах кризи характерне те, що вона вимагає багато завзятості, терпіння та міцних нервів… Ось чому так важливо інтенсивно використовувати різні канали комунікації”, – додала вона.

Більше того, глава МЗС Франції Жан-Ів Ле Дріан відвідає Україну разом з міністром закордонних справ Німеччини Анналеною Бербок.

Про це він сказав на пресконференції з главою європейської дипломатії Жозепом Боррелем за підсумками неформальної зустрічі глав МЗС країн ЄС у Бресті, як повідомляє “Європейська правда”.

“Ми говорили з Анналеною Бербок і згодні з тим, що зусилля у Нормандському форматі мають продовжуватися, і ми невдовзі відвідаємо Україну. Анналена Бербок планувала свій візит у понеділок, і буде спільний франко-німецький візит, відвідаємо лінію розмежування і Київ”, – сказав Ле Дріан.

За інформацією МЗС Німеччини, Бербок має вперше відвідати Київ у понеділок, а потім поїде до Москви.

Також варто зазначити, що міністр закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан заявив, що після довгого простою “нормандський формат” знову запрацював і є можливість домовитися з важливих питань щодо Донбасу. Про це він сказав під час свого виступу в комісії із закордонних справ Національних зборів Франції.

Він зазначив, що зараз на порядку денному “Нормандії” є питання обміну полоненими, гуманітарні перспективи, відведення важкого озброєння.

“Нормандський формат” був тривалий час у неробочому стані, але зараз він знову запрацював”, – сказав Ле Дріан.

Він нагадав, що днями зовнішньополітичні радники лідерів Франції та Німеччини побували у Києві та Москві, де обговорили ситуацію щодо Донбасу. Французький міністр чітко дав зрозуміти, що Париж виступає за “серйозний і вимогливий діалог” з Росією, який “має вестися без жодної двозначності”. За його словами, нова зустріч у “нормандському форматі” має відбутися “найближчими днями”.

“Ми попередили, що нове посягання на територіальну цілісність України матиме масштабні наслідки”, – сказав голова МЗС Франції.

КопироватьAMP код

от admin

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *