Урядові експерти доводять, що хакерська атака на українські урядові сайти вночі 14 січня здійснювалась з Росії.

Про це повідомляє сайт Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

“Українські інтернет-ресурси від початку російської військової агресії атакуються уже не вперше і навіть не вдруге. Деякі кібератаки були настільки масовими, що увійшли у світові підручники для кіберфахівців.

А от такої масової атаки на держоргани не було давно. Припускаємо, що нинішня пов’язана з нещодавньою поразкою Росії на переговорах щодо майбутньої співпраці України з НАТО. Днями Москва уже відновила військові навчання біля кордонів України. А хакерські дії на українські держоргани також можуть бути частиною цієї психологічної атаки на українців.

На російський слід вказує і хронологія поширення новини. Інформація спочатку з’явилась в соцмережах, далі першими публікаціями серед медіа були “зливні бачки”. А далі її активно поширили уже російські видання”.

Зокрема, одним із перших о 4 ранку (за київським часом) про атаку повідомило російське провладне видання “РІА”.

Урядові експерти пояснили, що використання чутливих тем з історії польсько-українських стосунків повинно було замаскувати слід російських хакерів.

Однак, текст польською містить стилістичні неточності та лексичні помилки, що підтвердили українським кіберфахівцям і польські колеги.

У центрі наголосили, що атаку на урядові портали України можна трактувати як один із прикладів російської агресії проти держави Україна. Відтак у центрі сподіваються на швидке накладення санкцій на російські структури, пов’язані з атакою.

Вони нагадали, що остання подібна хакерська атака на сайти українських громадських організацій та медіа трапилася після застосування українською армією безпілотників “Байрактар” проти російських бойовиків на Донбасі в жовтні 2021 року.

Крім того, урядові експерти наголосили, що особисті дані громадян України не було вкрадено та втрачено, усупереч повідомленню хакерів.

Водночас, джерело телеграм-каналу Шептун в Департаменті кіберполіції також повідомило, що кібератака, з якою зіткнулася Україна, є однією з найпотужніших за останні кілька років. Наш співрозмовник зазначив, що востаннє таке було у 2017 році під час вірусної атаки NotPetya.

Тоді по всій території України було закрито банки, магазини та засоби масової інформації. Вона вважається однією з найдорожчих у сучасній історії.

Крім того, джерело додало, що подібні атаки не здійснюються хакерами-фрілансерами. Тут явно простежується робота комп’ютерних спеціалістів, пов’язаних із державними структурами або які входять до складу спецслужб.

Під час глобальної атаки хакерів на сайти державних органів відбулась спроба “зламати” і сайт НБУ. Проте у Нацбанку кажуть, що напад вдалось нейтралізувати. Про це пише 24 канал.

У НБУ кажуть, що протягом останніх днів на інформаційні мережі здійснювали атаки невідомі особи з різних частин світу. Спроба була і у ніч з 13 на 14 січня.

Усі інформаційні системи Національного банку працювали і продовжують працювати в штатному режимі. Зокрема – система електронних платежів, якою користуються банки, офіційний сайт та внутрішня комп’ютерна мережа НБУ,– сказали у НБУ.

У Нацбанку запевняють, що захист банківської інфраструктури від шахрайських дій в кіберпросторі організовано, як слід. Для цього використовують комплекси та системи захисту.

Своєю чергою у США пригрозили Росії санкціями у разі причетності до атаки хакера на українські сайти. Пише Інсайдер Юа.

Про це повідомила представник США в НАТО Джуліана Сміт, додавши, що це буде розцінено як приклад відновлення агресії проти України.

Тим часом у Центрі стратегічних комунікацій та інформбезпеки повідомили, що атака пов’язана з нещодавньою невдачею Росії на переговорах про майбутню співпрацю України з НАТО.

Зазначимо, що цієї ночі від хакерів постраждали близько 70 центральних та регіональних сайтів органів влади. Це була наймасовіша атака за останні 4 роки.

КопироватьAMP код

от admin

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *