Гострий біль великого пальця стопи, набряк і почервоніння, неможливість звично пересуватися і навіть взутися – так розпочинається подагра.

Реклама

Подагричний артрит гостро проявляє себе здебільшого раптово, після тривалих святкових застіль, коли алкоголь поєднують з червоним та жирним м’ясом або морепродуктами, інформують на сторінці Івано-Франківської обласної клінічної лікарні у фейсбуці.

«На початку захворювання напад може тривати кілька днів і пройти, але далі хвороба прогресуватиме, напади з’являтимуться частіше», – говорить завідувачка відділення ревматології ОКЛ Христина Федорович.

Подагра помолодшала: що запускає хворобу, розповіла лікарка Франківської ОКЛ 1
Нарост на лікті – подагричний тофус

Саме так прогресувала хвороба у пана Ігоря, одного з пацієнтів відділення, який звернувся за допомогою вже тоді, коли тофуси перейшли у ділянку ліктьових суглобів. Чоловік поступив з температурою і надокучливими болями, які були спричинені наростями на ліктях.

До слова, такі прояви хвороби можуть з’являтися і на китицях, стопах, вушних раковинах. Серед факторів, що провокують повторні напади подагри, Христина Федорович називає надмірне вживання алкоголю та споживання продуктів, що містять пурини, особливо це м’ясні та морепродукти; а ще – інфекція, фізичне перевантаження, травми та оперативні втручання, прийом деяких ліків.

«Траплється, що кристали сечової кислоти відкладаються не лише зовні, але й всередині, – і це ускладнює лікування хвороби, – продовжує лікарка. – Ішемічна хвороба серця, цукровий діабет, серцева недостатність, ожиріння, гіперліпідемія, артеріальна гіпертензія, порушення функції нирок – це хвороби сьогодення, про які добре знаємо, втім, є значно більше метаболічних розладів, які потребуть особливої уваги та міждисциплінарного підходу. І якщо донедавна говорили про подагричний артрит як хворобу чоловіків після 50, то нині ця недуга помолоділа й доволі часто стосується жінок».

Лікарка наголошує на тому, що зайва вага і спосіб харчування безпосередньо впливають на пусковий механізм розвитку подагри, та радить звертатися до фахівців вже при перших проявах суглобового синдрому.

«Варто пам’ятати, що спосіб життя є визначальним. І найперше – дієта, – акцентує ревматологиня. – Якщо ж зміна харчування не допоможе, тоді вже йтиметься про лікарські засоби…».

КопироватьAMP код

от admin

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *