Так, монета номіналом 10 гривень, виконана зі срібла, і 2 гривень – з нейзильберу, присвячені спортивній тематиці, а саме XXIV зимовим Олімпійським іграм, проведення яких заплановано на лютий 2022 в столиці Китаю Пекіні. Про це повідомляється на сайті НБУ.

Таким чином в Україні хочуть підкреслити важливість цієї події та участі нашої країни в престижних спортивних змаганнях.

Обидві монети виконані в єдиному стилі, розрізняються лише матеріалом, з якого зроблені (а, отже, вагою і діаметром) і зазначенням номіналу. Голова дракона, віяло, піктограми і аркуш паперу – прикрасять монети.

На аверсі присутній малий Державний Герб України, а в центрі в дзеркальному колі – голова дракона, що є головним героєм древніх легенд Китаю. Також є напис 2022, стилізований під змієподібного дракона, покритого лускою.

На реверсі монети розміщена композиція, що символізує Китай з його давньою культурою (зокрема, є елемент – аркуш паперу), а також карта Пекіна, на якій зображені значки сноубордиста і фігуристки (в центрі), праворуч від якої – віяло – невід’ємна частина традиційної китайської культури. Також на цій стороні обох монет можна побачити сніжинку і логотип Національного олімпійського комітету України, над яким знову ж голова дракона і вогонь – один із символів Олімпійських ігор.

КопироватьAMP код

от admin

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.