Рожнятівський районний суд виніс вирок колишньому працівнику банку, якого звинувачували у привласненні чужого майна в особливо великих розмірах.

Реклама

Обвинувачений у 2011 році працював на посаді керуючого Калуського відділення №11 «Приватбанку».

У 2011-2012 роках обвинувачений, зловживаючи своїм службовим становищем незаконно заволодів грошовими коштами ПАТ КБ «Приватбанк», які знаходились на депозитних рахунках клієнтів, на загальну суму 494110 грн., заподіявши ПАТ КБ “Приватбанк” збитків в особливо великому розмірі.

Обвинувачений свою вину у вчиненому визнав повністю, а також заявлений цивільний позов. Просив суд врахувати при обранні міри покарання, що він частково відшкодував завдані збитки в добровільному порядку, а тому просив суд суворо його не карати.

Представниця потерпілого ПАТ КБ «Приватбанк» у судовому засіданні пояснила, що обвинувачений працював у ПАТ КБ «Приватбанк» з 2008 року на різних посадах. З 04.04.2011 року по 18.09.2012 року він обіймав посаду керуючого Калуського відділення №11.«Використовуючи надані йому можливості по роботі з ЄКБ та грубо порушуючи встановлений порядок розірвання депозитних договорів клієнтів, неодноразово вносив до ЄКБ неправдиві відомості про клієнтів банку, а саме, без їх відома, вказував свій номер телефону, що давало йому можливість самому отримувати смс-повідомлення, які банк відправляв нібито клієнту, і таким чином приховував факт вчинення злочину. Після цього, без відома та доручення клієнтів, обвинувачений замовляв, оформляв та отримував платіжні картки на їх ім`я, на які за допомогою програмних комплексів банку, таємно здійснював безготівкові перекази депозитних коштів з рахунків клієнтів. У подальшому, обвинувачений знімав депозитні кошти клієнтів у банкоматній мережі банку м.Калуша та використовував на власний розсуд», – йдеться у вироку суду.

Суд приходить до висновку, що вина обвинуваченого у судовому засіданні доведена повністю, а його дії слід кваліфікувати за ст.191 ч.5 КК України, оскільки він вчинив привласнення чужого майна, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене повторно та у особливо великих розмірах.

При призначенні обвинуваченому покарання суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винного та обставини, що пом`якшують та обтяжують покарання.

Пом`якшуючими покарання обставинами для обвинуваченого суд визнає те, що він позитивно характеризується по місцю проживання, визнав вину, щиро розкаявся у вчиненому та частково відшкодував шкоду.

Обставин, що обтяжують покарання обвинуваченого судом не встановлено.

Суд визнав чоловіка винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.191 КК України, та призначив йому покарання із застосуванням ст.69 КК України у виді – 3/трьох/ років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов`язків у банківських установах строком на 2/два/ роки з конфіскацією майна.

Термін відбуття покарання обвинуваченого обчислюватимуть з часу затримання – 13.06.2020 року.

До вступу вироку в законну силу запобіжний захід залишити попередньо обраний – тримання під вартою.

На підставі ч.5 ст.72 КК України в редакції Закону № 838-VІІІ в строк відбування покарання зарахували строк попереднього ув`язнення із розрахунку один день попереднього ув`язнення за два дні позбавлення волі.

Вирок виніс суддя Андрій Бейко за участю прокурорки Площанської Н.А.

КопироватьAMP код

от admin

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *