Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг засудив кібератаку на сайти українських держорганів і повідомив, що Альянс найближчим часом підпише з Україною угоду про посилення кіберспівпраці. Його заяву опубліковано на сайті НАТО.

Столтенберг зазначив, що НАТО вже багато років тісно співпрацює з Україною, допомагаючи їй посилити кіберзахист, кіберфахівці Альянсу обмінюються з українськими колегами даними про шкідливу діяльність хакерів, а експерти союзників НАТО співпрацюють з українською владою на місцях. Він запевнив, що НАТО продовжить «рішучу політичну та практичну підтримку України».

«Найближчими днями НАТО та Україна підпишуть угоду про посилення кіберспівпраці, що включає доступ України до платформи НАТО з обміну інформацією про шкідливі програми», — сказав генсек НАТО.

Раніше глава дипломатії Євросоюзу Жозеп Боррель заявив, що ЄС мобілізує всі ресурси, щоб допомогти Україні впоратися з кібератакою.

У Німеччині також повідомили, що готові підтримати Україну після атаки хакерів.

У ніч на 14 січня в Україні відбулася масштабна хакерська атака на сайти держструктур: не працювали сайти МЗС України, МВС, ДСНС, низка інших відомств, а також портал Дія. За даними Держспецзв’язку, постраждали близько 70 сайтів держорганів регіонального та загальнонаціонального рівня.

Хакери залишили однаковий текст українською, польською і російською мовами. У повідомленні стверджувалося, що всі особисті дані українців завантажено в спільну мережу, а інформація на комп’ютері знищується та не підлягає відновленню. У СБУ це спростували і запевнили, що витоку персональних даних через кібератаку не сталося.

Нагадаємо, що в кінці грудня газета The New York Times повідомляла, що Росія може готувати кібератаки на українську енергомережу та українські держоргани. Її прогнозували після православного Різдва — наприкінці першого тижня січня.

За даними газети, США і Велика Британія відправили в Україну фахівців з кібербезпеки, які мають допомогти підготуватися до можливого наступного кроку президента РФ Володимира Путіна — кібератак.

«За оцінками американської розвідки, мета РФ — виставити президента України Володимира Зеленського некомпетентним і беззахисним та, можливо, дати привід для вторгнення», — сказано в матеріалі.

КопироватьAMP код

от admin

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *