У керівній коаліції Німеччини зростає готовність надати Україні засоби захисту – про це почали говорити перед візитом у Москву. З огляду на напруженість між Україною та Росією у правлячій коаліції Німеччини зростає готовність підтримати Київ певними військовими товарами.

Про це повідомляє німецьке державне видання Deutsche Welle.

«Ми домовилися в коаліційній угоді не постачати зброю до кризових регіонів. Цей принцип продовжує діяти», – повідомив голова комітету із закордонних справ у Бундестазі, соціал-демократ Міхаель Рот.

Однак він додав, що дискусія щодо постачання Києву “засобів захисту, таких як шоломи та захисні жилети”, є можливою.

Речник з питань оборонної політики парламентської фракції Вільної демократичної партії (ВДП) Маркус Фабер також заявив, що необхідно розглянути питання про постачання Україні шоломів, захисних жилетів і засобів захисту від безпілотників.

У листопаді минулого року урядова коаліція Німеччини, яка складається з Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН), “Союзу-90/Зелені” та ВДП, підписала коаліційну угоду, в якій зафіксувала домовленості щодо внутрішньої і зовнішньої політики Німеччини.

У ній три партії вимагають “негайного завершення спроб дестабілізувати Україну, насильства в Східній Україні та анексії Криму” та виступають за вирішення заморожених конфліктів у регіоні шляхом мирного врегулювання та повного виконання мінських домовленостей.

Політик від партії Зелених Юрґен Тріттін зазначив, що майбутня поїздка міністерки закордонних справ Німеччини Анналени Бербок до Росії “не має гарантії на успіх”.

За його словами, цей візит покаже, чи дійсно міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров “зацікавлений в обміні думками, чи він тільки знову озвучить відомі позиції”. Але готовність говорити – єдиний спосіб подолати кризу, додав Тріттін.

“Залежність Росії від експорту викопних джерел енергії позбавляє економіку майбутнього, і країні потрібні партнери, щоб трансформувати її”, – заявив він.

Що стосується експорту зброї в Україну, то політик від Зелених підтвердив, що Бербок наголошуватиме на “неможливості вирішення цього конфлікту постачанням зброї в зону бойових дій”.

Глава МЗС Німеччини 17 січня має зустрітися в Києві з президентом України Володимиром Зеленським та главою українського МЗС Дмитром Кулебою.

Про візит Бербок до Києва повідомило видання «РБК-Україна». За його даними, основними темами зустрічей стануть зміцнення двосторонньої співпраці, протидія енергетичним загрозам, підтримка України на тлі агресивних дій РФ, активізація мирного врегулювання конфлікту й відновлення роботи “нормандського формату” (Україна, Росія, Німеччина, Франція).

Наступного дня у неї заплановано зустріч у Москві з міністром закордонних справ РФ Сергеєм Лавровим для обговорення питань безпеки і деескалації українсько-російського конфлікту.

Раніше російські ЗМІ повідомили, що 18 січня Бербок відвідає Москву та проведе переговори з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим.

Канцлер ФРН Олаф Шольц повідомив, що представники “нормандського формату” найближчим часом планують провести нову зустріч, проте, не уточнивши, на якому рівні відбудуться переговори.

«Ми дуже раді, що представники всіх чотирьох сторін незабаром знову зберуться та відновлять підготовчі переговори», – сказав Шольц журналістам у Берліні в четвер.

За його словами, Німеччина та Франція намагаються реанімувати переговори в рамках “нормандського формату”. Шольц вважає за необхідне використовувати всі можливі канали переговорів із Росією з метою гарантування “спільної безпеки і територіального суверенітету” держав у Європі.

Пізніше Бербок та глава МЗС Франції Жан-Ів Ле Дріан мають здійснити спільну поїздку на Донбас до лінії розмежування.

КопироватьAMP код

от admin

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.