Глава МЗС Великої Британії заявила, що Росія веде кампанію дезінформації, щоб виправдати вторгнення в Україну. Міністерка закордонних справ Великої Британії відреагувала на атаку хакерів на українські сайти. Ліз Трасс засудила такі дії проти органів державної влади.

Про це Ліз Трасс повідомила на особистій сторінці у соціальній мережі Твіттер.

«Велика Британія засуджує сьогоднішні кібератаки на український уряд. НАТО посилить кіберспівпрацю з Україною», – коротко, але змістовно наголосила міністерка.

Окрім цього, політкиня також зауважила, що НАТО планує розширити програму співпраці з Україною. Зокрема, НАТО розширить співпрацю у сфері кібербезпеки.

Зауважимо, наше Міністерство закордонних справ вже обговорює посилення кібербезпеки України з іноземними партнерами.

Після глобальної кібератаки на урядові сайти України у ніч на 14 січня Міністерство закордонних справ почало переговори з іноземними партнерами. Основною темою є посилення кібербезпеки нашої держави.

Почати переговори долучив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. Дипломати проситимуть іноземних партнерів про допомогу в посиленні кібербезпеки.

Нагадаємо, що у ніч на 14 січня в Україні відбулася глобальна кібератака на урядові сайти. Через це вони припинили свою роботу.

Речник МЗС Олег Ніколенко заявив, що роботу сайту, яка призупинилася через хакерську атаку, вже відновили. До цього долучилися спеціалісти міністерства та представники інших відомств. За словами Ніколенка, витоку інформації з сайту не відбулося.

«Унаслідок сьогоднішньої хакерської атаки контент сайту не постраждав, витоку службової інформації не зафіксовано, внутрішні ІТ-системи міністерства працюють в штатному режимі», – заявив Ніколенко.

На кібератаку на Україну активно починають реагувати політики зі всього світу. Зокрема, Єрмак заявляє, що Україна готова відповісти хакерам на масову атаку держсайтів.

Майже 90% урядових сайтів, які напередодні зазнали хакерської атаки, відновили роботу. У Офісі Президента запевняють, що Україна готова давати відсіч на такі кібернапади.

СБУ вже проаналізувала масштабний інцидент і має деякі припущення про те, хто може стояти за нападом. Про це заявив очільник Офісу Президента Андрій Єрмак під час бесіди, організованої Atlantic Council у п’ятницю. Він також додав, що СБУ та українська розвідка проводять «дуже глибокий аналіз» ситуації та вже мають певні думки щодо того, хто стоїть за кібератакою.

«Звісно, ми маємо певні думки, хто зробив це. І коли вони (СБУ, розвідка – прим. ред.) будуть готові офіційно поінформувати та зробити деякі офіційні кроки, звісно, у координації з нашими партнерами ми будемо абсолютно готові відповісти на цю атаку та продовжити роботу з нашими партнерами щодо захисту», – прокоментував Андрій Єрмак

Окрім цього голова Офісу Президента Андрій Єрмак зазначив, що Україна повністю готова до відповіді.

«Звичайно, ми абсолютно готові відповісти на ці атаки та продовжити співпрацю з нашими партнерами для забезпечення захисту», – заявив він.

Єрмак наголосив, що Україна тісно співпрацює з міжнародними партнерами у питаннях кібербезпеки, зокрема зі США й Великою Британією.

Керівник ОП назвав кібератаки одним із потенційних чинників дестабілізації в Україні. Він також поінформував, що інша стратегічна інфраструктура України не постраждала, оскільки має «дуже добрий» захист.

«Нещодавно у мене була бесіда з нашим віцепрем’єр-міністром – міністром цифрової трансформації Федоровим, і він поінформував, що на цей момент практично 90% сайтів відновили роботу», – запевнив Єрмак.

Очільник Офісу Президента також поділяє думку світових політиків щодо можливого плану РФ по дестабілізації ситуації в Україні. Єрмак зазначив, що Україна отримувала інформацію від розвідки та партнерів про те, що це може статися для “внутрішньої дестабілізації ситуації в Україні”.

КопироватьAMP код

от admin

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.