Північноатлантичний альянс готовий до подальшого діалогу з Росією, проте не виключає й загострення ситуації в Україні, заявив генсек Альянсу Єнс Столтенберг в ексклюзивному інтерв’ю DW.

Північноатлантичний альянс (НАТО) готовий до діалогу з Росією, проте ніколи не піде на компроміс щодо основних принципів європейської безпеки. Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг в ексклюзивному інтерв’ю DW у четвер, 13 січня.

«Ми переживаємо критичний для європейської безпеки період. Ми вислухали Росію, оголосили наші позиції. Ми готові до діалогу з Росією, але ніколи не підемо на компроміс щодо основних засад європейської безпеки», – зазначив Столтенберг, наголосивши, що дискусія на засіданні Ради Росія-НАТО 12 січня була дуже важкою.

У РФ є вибір – діалог або конфронтація. За словами генсека НАТО, у Росії є вибір – діалог або конфронтація з Заходом. Водночас він попередив про наслідки для РФ у разі військової ескалації проти України.

«Ми чітко заявили, що за (напад на. – ред.) Україну будуть серйозні наслідки у вигляді суворих економічних санкцій. Ми надаватимемо підтримку Україні, щоб вона могла підвищити здатність захищати себе», – заявив Єнс Столтенберг.

Він також додав, що країни НАТО зроблять все необхідне не лише для захисту східного флангу Альянсу, але й для стримування будь-якої агресії проти союзників.

Проте, ми можемо чітко побачити, який шлях обрала Росія – країна-агресорка відмовилась від дипломатичних перемовин, і почала стягувати війська на кордон з Україною.

Хоча між РФ та США тривають перемовини, представники США та країн ЄС висловлюють свою невпевненість у дипломатичному рішенні Росії.

Джозеф Боррель в інтерв’ю для ВВС заявив, що 100 тис. солдат прийшли на кордон «не каву пити».

«Зараз на іншому боці кордону знаходяться 100 тис. російських солдатів, і я вважаю, що вони прийшли туди не для того, щоб пити каву. Це загроза використання сили», – сказав Боррель у відповідь на питання, чи існує ризик збройного конфлікту.

Майкл Карпентер, представник США в ОБСЄ, висловлює схожу думку:

«Я не можу говорити за Росію щодо її намірів, треба питати Кремль, але ми бачимо масивне нарощування російських сил. Десятки тисяч військових на кордоні з Україною. Є багато питань про наміри РФ. Ми маємо сприймати це серйозно. Ми маємо бути готові, що буде ескалація», – заявив політик під час пресконференції.

Військовим нарощенням ситуація не завершується. На днях Міністерство оборони Російської Федерації несподівано оголосило перевірку бойової готовності військ Східного військового округу. У листопаді країна вже проводила аналогічні навчання на кордонах із Україною. Про це пише російське видання ТАРС.

У відомстві кажуть, що приділять особливу увагу можливості перевезення військ та транспортної інфраструктури у встановлений термін. Також у рамках перевірки боєздатності війська Східного військового округу проведуть бойові стрілянини на віддалених полігонах.

Нещодавно у Західному військовому окрузі на загальновійськових полігонах у Воронезькій, Білгородській, Брянській та Смоленській областях розпочалися навчання зі стрілянинами за участю близько 3000 військовослужбовців.

При цьому Росія налаштована вороже до всіх – представники країни відмовляються йти на компроміси.

Так, наприклад, раніше міністр закордонних справ Російської Федерації Сергій Лавров заявив, що Кремль не збирається обговорювати з НАТО чи США питання переміщення військ територією РФ, а вимоги «повернути їх у казарми» не розглядатимуться.

Враховуючи напружену ситуацію, Столтенберг наголосив, що у НАТО є плани на випадок непередбачуваних обставин. Хоча Україна не підпадає під дію статті 5 про колективну оборону як партнер, а не член НАТО, Альянс надає їй підтримку.

«Більшість підтримки надають на двосторонній основі різні союзники – Сполучені Штати, Великобританія, Канада та інші. І я вітаю це. Зрештою, це допомога Україні в самозахисті. І це важливо, тому що це також чіткий сигнал Росії», – зазначив генсек Північноатлантичного альянсу.

КопироватьAMP код

от admin

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *