США та НАТО готові до нової зустрічі з Росією в межах дипломатичного діалогу щодо деескалації у Східній Європі. Про це заявив представник Держдепу США Нед Прайс.

Він розповів, що держсекретар Штатів Ентоні Блінкен у п’ятницю, 14 січня, провів розмову з генсекретарем Північноатлантичного альянсу Єнсом Столтенбергом. Вони обговорювали подальші кроки після засідання Ради НАТО—Росія.

«Сполучені Штати і НАТО готові знову зустрітися з Росією і віддані продовженню дипломатії та взаємного діалогу. США та їхні союзники по НАТО єдині на дипломатичному шляху і закликають РФ вжити негайних дій для деескалації агресії проти України, що триває», — наголосив Прайс.

В свою чергу У МЗС РФ назвали “неприйнятними” можливі “двосторонні домовленості з американцями та англійцями”.

Росії буде мало гарантій невступу України до НАТО. Про це заявив глава МЗС РФ Сергій Лавров у п’ятницю, 13 січня.

“Навіть якщо Україна залишається поза НАТО, там можуть бути двосторонні домовленості з американцями та англійцями… Це нам теж неприйнятно. Тепер туди ще ринув Євросоюз. Вони активно піарять напрямок своєї військової місії на Україну. Там, до речі, на лінії дотику все більше і більше концентрується військ… Незвичайно велика кількість. Але Захід не турбує”, – стверджує Лавров.

Глава МЗС РФ стверджує, нібито військова допомога Заходу створює в України “спокусу силовим шляхом вирішити питання Донбасу”.

У той же час, 13 січня стало відомо про те, що Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний прийняв участь засіданні Військового комітету НАТО на рівні головнокомандувачів (начальників генеральних штабів) НАТО у форматі з Україною під керівництвом Голови Військового комітету НАТО адмірала Роба Бауера.

Про це він написав у своєму Фейсбук. Далі в оригіналі:

Під час свого виступу ознайомив учасників із поточною безпековою ситуацією навколо кордонів України, на тимчасово окупованих територіях та в районі проведення операції Об’єднаних сил.

Акцентував на тому, що Росія не змирилась із європейським вибором українського народу і продовжує агресію проти нас та нарощує свою військову присутність навколо нашого кордону. Водночас, запевнив, що Збройні Сили разом з усією українською нацією готові діяти за будь-яких сценаріїв розвитку ситуації.

Зосередив увагу на використанні державою-агресором інструментів гібридної війни, серед яких і газовий шантаж, і так звана «міграційна криза», й інформаційна війна.

Загроза нового етапу збройної агресії Росії поряд з її ультиматумом Заходу вимагають комплексної і консолідованої відповіді, що ґрунтується на непорушних цінностях демократичного світу.

Переконаний, Збройні Сили України стануть гідною й ефективною бойовою складовою союзних військ НАТО.

Подякував урядам країн-партнерів за непохитну консолідовану підтримку нашої держави та дієву допомогу українському війську.

Під час двосторонньої зустрічі з Головою Військового комітету НАТО адміралом Робом Бауером обговорив питання практичної реалізації Україною статусу партнера НАТО з розширеними можливостями та продовження взаємовигідного військового співробітництва.

Нагадаємо, раніше повідомлялось про те, що Україна вже зробила запит про членство в НАТО, і союзники по Альянсу допомагають їй у здійсненні реформ та у приведенні Збройних Сил до стандартів НАТО, але відкритим залишається питання, коли саме Україна буде готовою приєднатися до Альянсу.

Як повідомляє Укрінформ, про це генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив у інтерв’ю для італійського видання la Repubblica.

Саме так він відповів на запитання журналіста видання, якою буде відповідь НАТО, якщо Україна подаватиме заявку на вступ до Альянсу – «так» чи «ні»?

«Україна вже запросила членство у НАТО, і союзники по НАТО вирішили, що ми готові сідати та працювати з Україною над цим. Ми підтримуємо Україну у реформах, у модернізації Збройних Сил, щоб вони відповідали стандартам НАТО. Ми чітко зазначили, що двері НАТО залишаються відкритими, це заявлялося на багатьох самітах та зустрічах НАТО. На саміті НАТО в Бухаресті у 2008 році ми прийняли рішення, що Україна і Грузія стануть членами НАТО, але нічого не було сказано – коли», – нагадав Столтенберг.

Він зауважив, що настав критично важливий момент для європейської безпеки, і саме тому важливо, щоб усі 30 країн НАТО сіли за стіл переговорів з Росією, вперше за більш ніж два роки.

КопироватьAMP код

от admin

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.