Білий дім підготував 18 санкційних сценаріїв реагування на випадок повномасштабного російського вторгнення на територію України. Про це заявила заступниця держсекретаря США Вікторія Нуланд в інтервʼю Financial Times.

За її словами, США готові ввести нові санкції проти Росії, якщо вона зважиться на вторгнення.

“Я не збираюся розкривати 18 різних сценаріїв… Я просто скажу, що наші переговори, які ми ведемо з нашими союзниками, спрямовані на те, щоб заподіяти дуже гострий біль і дуже швидко, якщо Росія зробить цей крок у будь-якій формі”, – зазначила Нуланд.

Нуланд наголосила, що санкції проти РФ з боку США та європейських країн можуть відрізнятися одна від одної.

“Іноді щось дається нам важче за Європу, а іноді – навпаки”, – сказала вона. Водночас заступник держсекретаря США підкреслила, що Вашингтон веде переговори з європейськими союзниками щодо можливої ​​відповіді на дії Росії, яка б враховувала інтереси жителів західних держав.

За словами Нуланд, двері для дипломатичного пошуку виходу із ситуації відкриті, і на сьогодні Вашингтон працює над письмовими відповідями на російські вимоги про “гарантії безпеки”.

“Ми хочемо продовжити розмову. Ми вважаємо, що це треба робити на основі взаємності, у них будуть образи, але у нас теж є побоювання. Ми вважаємо, що можемо знизити напруженість і домогтися певного прогресу в деяких з цих питань за допомогою дипломатії”, – додала Нуланд.

Зауважимо, українська влада і західні партнери останнім часом звертають увагу на загострення Росією ситуації з безпекою на Донбасі, нарощування російських сил уздовж кордону з Україною, небезпеку нового російського вторгнення і посилення російської дезінформації.

11 січня NYT повідомила, що РФ перекидає до кордону з Україною бойові та транспортні вертольоти. За даними CIT, Росія звозить на захід військову техніку з баз усіх чотирьох армій Східного округу.

Американці побоюються, що розміщена авіація та гелікоптери можуть стати «вирішальною перевагою» Росії у випадку вторгнення в Україну.

Білий дім наполягає: якщо Кремль вирішить вторгнутися в Україну, то це обернеться йому економічними наслідками. Вони будуть значно потужніші, ніж ті, які впроваджували в 2014 році.

КопироватьAMP код

от admin

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *