Помер колишній голова Служби безпеки України часів президентства Леоніда Кучми Леонід Деркач.

Про це повідомив народний депутат, а також син Андрій Деркач у Телеграмі.

“З земного життя пішов батько. Мій друг. Мій наставник. Разом із ним пішла частина світу, який завжди був поряд”, – повідомив народний депутат.

Також він додав, що відспівування відбудеться у неділю, 16 січня, о 12.00 у Трапезному храмі Києво-Печерської Лаври.

Нагадаємо, у часи його управління Службою безпеки убили журналіста Георгія Гонгадзе. Деркача і досі називають одним із співучасників злочину.

28 листопада 2000 року, через два місяці після зникнення Гонгадзе, Олександр Мороз поінформував Парламент і журналістів про те, що він володіє таємними записами розмов Президента Л. Кучми та високопоставлених урядових чиновників, які кидають світло на вбивство Гонгадзе.

За словами Мороза, в розмовах, записаних співробітником Служби Охорони президента Миколою Мельниченком, беруть участь Кучма та його найближчі помічники – Глава Адміністрації президента Володимир Литвин, Міністр внутрішніх справ Юрій Кравченко та керівник СБУ Л. Деркач, які обговорюють діяльність Гонгадзе і вирішують, як з ним бути. На думку О. Мороза та деяких інших членів парламенту, ці розмови дають підставу вважати, що Президент певним чином причетний до зникнення Г. Гонгадзе.

Народився у Дніпропетровську. 1970 року закінчив фізико-технічний факультет Дніпропетровського університету (за спеціальністю «інженер-механік»). 1973-го – вищі курси КДБ СРСР.

Працював на підприємстві «Південмаш» (Дніпропетровськ), на підприємствах ракетної промисловості.

З 1972 року – в Управлінні КДБ СРСР у Дніпропетровській області. Був заступником директора Павлоградського механічного заводу, начальником Павлоградського відділу КДБ.

З грудня 1992 року – керівник Державної служби України з питань технічного захисту інформації.

З серпня 1994 по липень 1995 року. – перший заступник голови Служби безпеки України Валерія Малікова.

З липня 1995 по квітень 1998 року. – голова Державної митної служби України.

З квітня 1998 по лютий 2001 р. – голова Служби безпеки України. У часи його управління Службою безпеки убили журналіста Георгія Гонгадзе. Деркача і досі називають одним із співучасників злочину. 

2002-2006 рр. – народний депутат України IV скликання (від виборчого округу №36 Дніпропетровщини). Член фракції партій Промисловців та підприємців України та «Трудова Україна». Член Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності. 

Син Леоніда Деркача – Андрій Деркач є скандальним українським політиком. США внесли його до санкційного списку як «російського агента з багаторічним стажем». Після того санкції проти політика ввела й РНБО. 

Також вам буде цікаво дізнатися, що у квітні 2021 року стало відомо, що Державне бюро розслідувань продовжує розслідування справи, розпочатої в 2020 році у зв’язку з оприлюдненням нардепом Андрієм Деркачем записів ймовірної розмови експрезидента Петра Порошенка з кандидатом на президентських виборах у США Джо Байденом.

Нагадаємо, що саму справу ДБР порушило ще 19 травня 2020 року. Було зареєстровано кримінальне провадження N 42020000000000901 за статтею 111 частина 1 КК України за «фактом державної зради, умисно вчинене громадянином України – колишнім президентом України, а нині народним депутатом України Порошенком П.О. на шкоду суверенітетові, державній, економічній та інформаційній безпеці України».

Сама справа була порушена з подачі проросійського нардепа Андрія Деркача, який знаходиться під санкціями США за втручання у виборах в Сполучених Штатах. Народний депутат Олександр Дубінський заявляв, що за оприлюдненням розмов стояв Офіс президента України. 

КопироватьAMP код

от admin

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.