Закон про олігархів, війна Ахметова та Зеленського, теплі стосунки Коломойського з владою. 

Про все це йдеться в ексклюзивному інтерв’ю Андрія Геруса для “Економічної правди”. 

“Що для одного олігарха добре, те для іншого погано і навпаки”, – каже народний депутат “Слуги народу”, голова енергетичного комітету Верховної Ради Андрій Герус.

Ця фраза добре пояснює не тільки причини критично різного рівня стосунків Володимира Зеленського з Рінатом Ахметовим та Ігорем Коломойським, а й багато процесів, які в останні роки відбуваються в українській політиці загалом та енергетиці зокрема.

Андрій Герус висловив свою думку щодо закону про олігархів. За його словами, реальність така, що в Україні є кілька гілок влади. Де-факто в Україні є така гілка влади, яка називається “Олігархія”, і вона дуже сильна. Відповідно, фактичний стан речей потрібно було просто легітимізувати, щоб фактичний стан речей і юридичний стан речей були максимально наближені. Герус вважає, що прийнятий закон доведе існування олігархів і покаже, який вплив вони здійснюють на державу, економіку та політику. Це, на його думку, буде видно за критеріями.

Також політик вважає цей закон у певних моментах жорстким, але вважає, проблема олігархічного впливу набирала гострих форм і потребувала якогось вирішення. Ангдрій Герус висловився про те, що це лише перший крок, але недостатня умова для вирішення проблеми, адже окрім цього потрібна робота регуляторів, Антимонопольного комітету, судів, правоохоронних органів.

Щодо виникнення конфлікту між Зеленським та Ахметовим народний депутат зазначає, що у Ріната Ахметова були складні відносини і з Петром Порошенком. Передусім, він має на увазі масштаб бізнесу.

“Він настільки крупний, що завеликий для України або Україна замала для масштабів такого бізнесу. Дуже часто такий бізнес залежить від різних адміністративних та політичних рішень. Цих рішень стає настільки багато, що з цим дуже важко жити.

Тільки вчора було ухвалене рішення, яке вирішує певну проблему бізнесу, а вже завтра він виходить з новою ініціативою. Це триває постійно. Відповідно, у якийсь момент це набирає таких обертів, що створює конфліктну ситуацію”, – зазначає Герус.

Також Герус сказав, що враховуючи масштаби бізнесу, держава може стати залежною. Він розуміє, що 80% видобутку вугілля і 80% теплової генерації входять в одну групу. Якби ця група виконувала вимоги щодо мінімальних гарантованих запасів на складах, то усе було б набагато легше, ризики були б мінімальними. Загалом депутат зазначив, що конфлікти трапляються, бо інтереси держави іноді можуть збігатися з інтересами окремих учасників ринку, а іноді можуть не збігатися.

Ймовірною причиною конфлікту Андрій Герус вважає реакцію на закон про олігархів, адже, зважаючи на масштаби бізнесу, Ахметов розумів, що може собі дозволити так відреагувати.

“Якби це був бізнесмен якогось середнього масштабу, він би просто прийняв правила гри і пішов далі. Тут ми бачимо, що величезний масштаб дозволяє не ухвалювати де-факто рішення, а знову намагатися впливати на державу”, – каже Герус.

Щодо можливого набору оборотів конфліктної ситуації Андрій Герус не зміг відповісти конкретно. Він вважає, що влада може з усіма домовлятися.

“Важко сказати. Як на мене, влада з усіма готова домовлятися, якщо ти дієш цивілізовано, у рамках чинного законодавства, працюєш на конструктив”, – зазначив політик.

Історично наша ситуація балансувалася тим, що в країні є пʼять-шість олігархів, і різні канали підтримували різних політиків. Це був елемент демократії по-українськи, але це теж нездорова ситуація. Іноді олігархи могли між собою домовитися і когось намагатися “знести” чи призначити. Це теж не зовсім правильно. Бізнесмени мають займатися бізнесом, політики – політикою.

КопироватьAMP код

от admin

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *